MENU
klinika

Basketboll Meshkuj

Vllaznia mposht Tiranën dhe shpreson

08.04.2019 - 21:16

Ka ende shpresë për Vllazninë në basketboll për meshkuj, teksa pas fitores 82-68 ndaj Tiranës, beson te mbijetesa në elitën e basketbollit shqiptar.

Ndeshja e parafundit e kampionatit të rregullt, në Shkodër, është dominuar dhe fituar me meritë nga skuadra vendase, që mori një fitore me shumë vlera, pasi e largon nga vendi i fundit.

Gjithsesi, gjithçka për sa i përket ekipit që do të bjerë në Kategorinë e Parë do të vendoset të shtunën, në javën e 20-të.

Basketboll – Superliga Meshkuj, java e 19-të

Partizani – Goga Basket 79-90

E hënë, 8 prill

Vllaznia – Tirana 82-68

E mërkurë, 10 prill

Teuta – Kamza Basket, ora 18:00 (Durrës)

Renditja: Goga Basket 36 pikë (17/2), Teuta 31 pikë (13/5), Partizani 29 pikë (10/9), Tirana 26 pikë (8/11), Vllaznia 23 pikë (4/15), Kamza Basket 22 pikë (4/14).

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN