MENU
klinika
Shkurtim i vendeve të punës dhe ulje pagash

VOA/ Si ndikoi pandemia tek punëtorët e Call Center-ave

SHBA/ U hapën 1.8 milionë vende pune

Rastet e reja me COVID-19 ngadalësojnë ritmin e punësimeve

Në muajin korrik në Shtetet e Bashkuara u hapën mbi 1.8 milionë vende pune, shifër...

Pastrimi i parave dhe evazioni fiskal

Shqipëria nis verifikimin e llogarive të dyshimta me 82 vende të botës

Lufta ndaj pastrimit të parave dhe evazionit fiskal këtë vit pritet të intensifikohet më shumë....

Tragjedia në Bejrut

BE siguron 33 milionë euro ndihmë emergjente për Libanin

Bashkimi Evropian njoftoi të enjten se ka ndarë 33 milionë euro për të financuar ndihmën...

Njoftimi i Ministrisë së Infrastrukturës

Rruga e re Qukës-Qafë-Plloçë, kërkon edhe 24,5 mln euro shtesë

Segmenti i ri prej 43 kilometrash i rrugës, Qukës Qafë-Plloçë kërkon edhe 24,5 milionë euro...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 7 gusht 2020

Monedha e eurozonës kap sot vlerën e 124 lekëve. Dollari amerikan, këmbehet me 106.20 lekë. Paundi...

Rishikimet e fundit

COVID-i ndryshoi buxhetin, fondet i merr infrastruktura!

Shkaku ishte pandemia për rishikimet e buxhetit, por fondet shkuan për infrastrukturën. Nga ndryshimet e...

Serviset e automjeteve më interesantet

Bizneset që po “lulëzojnë” më shumë

Ndërsa më parë shërbimet kanë kryesuar listën e bizneseve që hapeshin në të gjithë vendin,...

Buxheti në vështirësi për shkak të pandemisë

Karçanaj, tender 2 mln USD për biletat elektronike

Në kulmin e pandemisë̈ Agjencia Kombëtare e Shoqërisë së Informacionit e drejtuar nga Mirlinda Karçanaj...

Shifrat e Eurostat

Ekonomia do të humbasë rreth 1.8 miliardë euro nga pandemia!

Ekonomia shqiptare rezulton të ketë humbur rreth 400 milionë euro që në tremujorin e parë...

Ja prioritetet kryesore

OKB prezanton planin 97 mln USD për rimëkëmbjen në Shqipëri

Organizata e Kombeve të Bashkuara ka publikuar planin e përgjigjes socio-ekonomike dhe të rimëkëmbjes ndaj...

Kriza ekonomike

“Shqipërisë i duhet një plan rimëkëmbjeje realist dhe eficent”

PAA bazuar edhe në analizën dhe vendimin e fundit të Këshillit Mbikqyrës të Bankës së...