MENU
klinika
Nga Financial Times/ I kërkon Kongresit të miratojë planin e Shtëpisë së Bardhë

Yellen mbron planin e Biden për rritjen e taksave

Nga Russian Today/ Në 100 ditët e para të Biden

Më të pasurit e Amerikës rritën pasuritë e tyre me $ 195 miliardë

Presidenti i SHBA Joe Biden dëshiron që amerikanët më të pasur të paguajnë pjesën e...

Nga Project Syndicate/ Pas saj fshihen qindra miliona të varfër

Dy anët e PBB-së kineze

Raportimi ekonomik në lidhje me Kinën përqendrohet shumë në PBB-në totale dhe jo sa duhet...

Nga Bloomberg/ Kush gëzon dhe kush qan?

Rritja ekonomike globale po nxit tubim të mallrave

Çmimet e lëndëve të para të përdorura për të bërë pothuajse gjithçka po ngrihen lart,...

Vjelja e qershive

Greqia hap kufijtë për shqiptarët më 14 maj/ Si do udhëtojmë?

Greqia pritet të hapë pas më shumë se një viti kujtë tokësorë dhe ajrorë për...

Shumat do të jepen në dy drejtime dhe shteti kryesor përfitues

DW: Miliarda euro që BE të dalë nga kriza e koronës

Ursula von der Leyen e quajti fondin e rindërtimit prej 750 miliardë eurosh si “shans...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 2 maj 2021

Monedha e eurozonës, shitet sot me 123.4 lekë. Dollari amerikan këmbehet me 102.7 lekë. Paundi britanik kap sot vlerën...

Meshkujt më të prekur nga kriza COVID-19

Punësimi në shkallë të lart rënie në Europë

Që nga tremujori i parë i vitit 2020, tregut europian të punës i është dashur...

Tregtia e BE-së në lëndët e riciklueshme

Ja destinacionet dhe lëndët e para të eksportuara dhe importuara

Në vitin 2020, eksportet e lëndëve të para të riciklueshme të cilat përfshijnë mbetjet, si...

Ja 5 firmat që patën të ardhurat më të larta

Kompanitë e teknologjisë me fitime marramendëse

Industria e teknologjisë është me të vërtetë dy industri. Janë pesë gjigantët, të cilët veprojnë...

Shkaku

Turqia vë në sitë firmat e monedhave dixhitale

Turqia shtoi platformat e tregtisë së kriptomonedhave në listën e firmave të mbuluara nga rregullimi...

Raporti i KE: Më lehtë e kaloi Serbia, pastaj...

Dëmet e krizës pandemike në rajon në 2020-n

Kriza e COVID-19 shkaktoi një dëm të rëndë për të gjitha ekonomitë e Ballkanit Perëndimor...