MENU
Kursi zyrtar

Këmbimi/ Si nis java për valutat e huaja?

10 kuriozitete

Mendoni se dini gjithçka për paranë?

Si funksionojnë kartëmonedhat plastike angleze? Cila është monedha më e tregtuar në botë? A munden...

Teoria Monetare Moderne

Si funksionon paraja në ekonomi?

Teoria Monetare Moderne e sheh paranë vetëm si subjekt mbi të cilën vendos shteti. Ekonomisti...

Këmbimi valutor

Bilanci javor për Dollarin dhe Paundin

E ndërsa valuta e eurozonës ka rimarrë veten gjatë javës së kaluar, dollari amerikan dhe...

Këmbimi valutor

Leku ‘fundos’ Paundin, forcohet Euro

Tregu i këmbimit valutor vendas është hapur ditën e enjte me një rënie drastike të...

Këmbimi valutor

Ç’vlera kanë kapur Euro, Dollari dhe Paundi sot?

Kursi i këmbimit valutor, sipas Bankës së Shqipërisë, 20 mars 2019. Paundi britanik ka pësuar...

Këmbimi valutor

Paundi zhvlerëson lekun, ç’ndodh me Euron?

Tregu i këmbimit valutor vendas është hapur ditën e hënë me një rënie të lehtë...

Kursi zyrtar

Këmbimi valutor/ Si nis java për Euron, Paundin dhe Dollarin?

Edhe në këtë fillim jave kursi i këmbimit duket se nuk paraqet ndryshime për monedhat...

Këmbimi valutor për sot

Euro dhe Dollari nuk ndryshojnë, rritet Poundi

Kursi i këmbimit për ditën e sotme duket se nuk paraqet ndryshime në monedhat ndërkombëtare....

Këmbimi valutor

Paundi pëson luhatje të mëdha, ç’ndodh me Euron dhe Dollarin?

Dita e enjte duket se ka nisur me luhatje të lehta për monedhat kryesore ndërkombëtare....

Kursi zyrtar

Këmbimi valutor/ Shembet Sterlina, Paundi luhatje të mëdha

Dita e mërkurë ka treguar qëndrueshmëri për monedhat kryesore ndërkombëtare si monedha e eurozonës edhe...

Shifrat

Rriten pagat, këto janë profesionet me më shumë lekë

Sistemi i drejtësisë dhe administrata shtetërore “përkëdhel” më së shumti punonjësit, duke i mirëpaguar ata...