MENU
klinika
Pësojnë rënie të studentëve

Disa nga fakultetet e Vlorës në krizë!

Nis viti i ri akademik

Rreth 20 mijë studentë ulen për herë të parë në auditorë

Këtë të hënë nis viti i ri akademik. Rreth 20 mijë studentë do të ulen...

Media amerikane, “Thrillist”

Riviera Shqiptare, perla e fshehur e Evropës

Unë e kam parë Tokën në shumë kënde të saj më të mira dhe kam...

Kërkesa për leje në dorë të Gjykatës së Durrësit

Fredi Beleri bën një tjetër tentativë për t’u betuar

Gjykata e Durrësit ka në dorë të vendosë nëse do t’i japë apo jo leje...

Rama: Potencial i jashtëzakonshëm

Shpallet konkursi ndërkombëtar për parkun e Vjosës

Kryeministri Edi Rama njoftoi sot shpalljen e konkursit ndërkombëtar të Qendrës Multifunksionale të Parkut Kombëtar...

Do të ndërtohen 22 godina

Porti i Jahteve në Durrës/ Nis faza e parë e punimeve

Ka nisur punën një nga projektet më të rëndësishme të vendit, siç është ndërtimi i...

Moti i keq

Pezullohet lundrimi i mjeteve të vogla në Vlorë

Moti i përkeqësuar me erë të fortë ka sjellë dhe pezullim të lundrimit detar. Sipas...

Policia kontrolle në Tiranë, Elbasan, Durrës e Vlorë

Vijojnë kërkimet për kapjen e Klered Bozhanaj

Vijojnë kërkimet për kapjen Klered Bozhanaj. Policia kontrolle në Tiranë, Elbasan, Durrës dhe Vlorë Njoftimi...

Media hungareze, “Coloré”

“Shqipëria atraksion i papërsëritshëm…”

Eksperiencë plazhi e jashtëzakonshme, pak turistë, ambient miqësor. Kjo është receta për udhëtimin perfekt. Plazhet...

“U la jashtë parkut kombëtar pjesa e lumit Vjosa”

Ndërtimi i aeroportit të Vlorës, rrezikon ekosistemin

Si mund të ruhet një mjedis natyror unik dhe në të njëjtën kohë të krijohet...

“The Travel off Path”

Shqipëria, mes destinacioneve më të lira!

Për të gjithë ata që planifikojnë këtë vjeshtë një udhëtim miqësor për portofolin, është e...

Dalin para togave të zeza anëtarët e organizatës kriminale

Blindohet Gjykata e Vlorës

Kanë mbërritur në Gjykatën e Vlorës, 6 personat e arrestuar nga forcat RENEA dy ditë...