MENU
klinika
Në ambientet e teatrit “Petro Marko”

Mblidhet Asambleja e Partisë Socialiste në Vlorë

Aksidenti me katër të vdekur në aksin Fier-Vlorë

Gjykata jep masën e sigurisë për shoferin e “Audi”-t

Gjykata e Vlorës ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për 22-vjeçarin Igli Madani,...

Shkak bëhet situata e Covid-19

Mbyllet Dogana e Kapshticës! Kalojnë vetëm….

Dogana e Kapshticës do të jetë e mbyllur deri më datë 3 korrik. Lajmi është...

Mes viktimave edhe dy fëmijë të mitur

Aksident tragjik, shuhet familja me katër anëtarë

Rëndohet bilanci i aksidentit tragjik të ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin Fier-Vlorë, ku raportohet...

Këshilli Bashkiak Vlorë anuloi mbledhjen

Pas reagimit të Lelit, vjen njoftimi për mbledhjen e radhës

Kryebashkiaku i Vlorës, Dritan Leli ka reaguar për anulimin e mbledhjes online pas njoftimit të...

Incidenti me pronaren e hotelit në Himarë

Pushuesi: Na ndoqi një motor deri në Sarandë, 4 persona të tjerë…

Visar Mato, personi i cili realizoi videon ku pronarja e një hoteli në Livadh i...

Këshilltarët nuk marrin pjesë në mbledhje

Dritan Leli: Me këngën e kusureve të mia po sakatohet Vlora

Dështon mbledhja e radhës këshillit Bashkiak të Vlorës, kjo pasi këshilltarët dhe kryetari Dritan Leli...

Udhëtimet drejt Greqisë

Hapet pika kufitare e Kakavijës për autobusët nga Shqipëria

Qeveria greke vendosi hapjen pikës kufitare të Kakavijës për autobusët e udhëtarëve nga Shqipëria drejt...

Morën materiale nga shtrati i lumit Shushicë

Procedohen penalisht dy administratorë firmash

Dy administratorë firmash janë proceduar penalisht, pasi janë konstatuar se merrnin pa leje nga organet...

Detajet

Hua 30 milion dollarë për bregdetin Vlorë-Orikum

Këshilli i Ministrave ka depozituar për ratifikim në Kuvend një marrëveshje huaje në vlerë rreth...

Pengoi me forcë makinën e pushuesve

Dinamika e plotë e ngjarjes së djeshme në Himarë

Ndërsa sezoni turistik ka nisur dhe mijëra pushues shkojnë drejt bregdetit, një pamje aspak e...

"Do zëvëndësohen… Bujrum të gjithëve!"

Lame kritika drejtuesve të Kadastrës dhe bën paralajmërime

Kreu i Kadastrës, Artan Lame ka hapur aplikimet për drejtues të rinj në drejtoritë rajonale,...