MENU
klinika
Nuk kanë mundur të kalojnë

Kapshticë/ 50 shtetas mbeten në tokë neutrale

Provokim i qarqeve ekstremiste greke

PDIU: E papranueshme ngritja e flamurit të Vorio-Epirit në Himarë

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet e cilëson të papranueshme ngritjen e flamurit të Vorio-Epirit në...

16 orë në tokë neutrale

Ngrihet trau në Kakavijë

Pas 16 orësh qëndrimi janë lejuar të hyjnë në atdhe dhjetra shqiptarë të cilët kishin...

Gjirokastra solidarizohet me Italinë

Flamuri trikolor në muret e kështjellës së Argjirosë

Ngjyrat e flamurit italian kanë ndricuar këtë mbrëmje muret e kalasë në Gjirokastër në shenjë...

Në banesë vetëm bashkëshorti

COVID-19/ E moshuara humbi jetën, nuk hapen dyert e mortit

Banesa e 72 vjeçares që humbi jetën qëndron e mbyllur dhe asnjë nuk duket në...

Ja cfarë u vendos!

Covid19/ Këshili Bashkiak në Gjirokastër mblidhet online

Këshilli bashkiak në Gjiokastër zhvilloi sot një mbledhje të jashtëzakonshme e cila u zhvillua on...

Procesi nuk ka ndalur tregtarët

Familja e infektuar me COVID 19 në Vlorë/ Nis dezinfektimi i zonës

Një ditë pas raportimit të katër rasteve me COVID 19 në Vlorë, ka nisur dezinfektimi...

Rritet kërkesa për bukë, por...

Masat për koronavirus ndikojnë në bizneset e Vlorës

Masat e marra nga qeveria shqiptare në kuadër të parandalimit të përhapjes së koronavirus kanë...

Çdo qytet në karantinë

Shqipëria e ‘boshatisur’

Në të gjitha qytetet e vendit tonë mbizotëron qetësia. Pas orës 13:00 së ditës së...

Monitorim dhe filmim i hapësirës

Gjirokastër/ Ngrihen dronët për shkelësit e shtetrrethimit

Në orët e mbrëmjes Policia Vendore e Gjirokastrës, ka ngritur në ajer katër dronë të...

Ngrihen ekipe shërbimi

Sarandë/ Ndihmë për të moshuarit që jetojnë vetëm

Në mbështetje të nismës së qeverisë për të evituar daljet e pensionistëve nga shtëpia qoftë...

Si funksionon?

COVID-19, në Vlorë nis trajnimi i mjekëve dhe infermierëve

Në Vlorë ka nisur trajnimi i personelit mjekësor për të përballuar situatën e koronavirusit. Janë...