MENU
klinika
Ditë e trishtë për gjithë shqiptarinë

Kosova në zi, i gjithë shteti nderon sot policin Afrim Bunjaku që u vra nga serbët

"Sulm brutal"

Vuçiç: Serbët u vranë me snajper, nuk ishte e nevojshme që të likuidoheshin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se sot u bë një sulm brutal ndaj...

Deklarata

Vrasja e policit në Kosovë/ Kurti: Strukturë mercenare e mbështetur nga Beogradi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur rreth sulmeve në Banjskë të Zveçanit, ku si...

FOTOT

Ekstremist që pozonte me armë, kush është terroristi serb që u vra në Zveçan

Gjatë sulmeve dhe tensioneve në veri, policia e Kosovës ka vrarë 3 nga agresorët. Një...

"Kobra" dhe "Brigada 72"

Me kamuflazh dhe kallashnikov, publikohet fotoja e agresorit të vrarë në Kosovë

Mediat e Kosovës bëjnë me dije se deri më tani janë vrarë 7 nga 30...

Kurti për ‘The Guardian’

“Vuçiç më ofendon e shan gjatë takimeve, ndërmjetësit s’e kanë ndaluar as dënuar”

Bisedimet në mes Kosovës dhe Serbisë të ndërmjetësuara nga Bashkimi Evropian janë bërë kaq njëanshme...

Vrasja e policit në Kosovë

Vjen reagimi i parë nga Serbia, Vuçiç njofton konferencë të jashtëzakonshme

Pas vrasjes së policit në veri të Kosovës, Presidenti serb Aleksandër Vuçiç pritet të mbajë...

"U sulmuam në mënyrë tinzare nga kriminelët"

Rrëqeth kolegu i policit të vrarë në Veri: Nuk mund ta besoj…

Fahri Shala, pjesëtar i Policisë së Kosovës ka treguar se si kanë ndodhur sulmi i...

"Autorët të përballen me drejtësinë!"

Sulmet në Veri, reagon Borrell e Davenport

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell ka dënuar sulmin në veri të Kosovës,...

Reagon familja e policit të vrarë në veri:

“Të vdesësh për atdhe është sikur të rilindësh përsëri”

Ka reaguar familja e Afrim Bunjaku, policit që mbeti i vrarë mëngjesin e kësaj të...

Përgjigjet zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës

Sulmi ku u vra efektivi u krye nga mercenarët rus të Wagner?

Zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës, Fehmi Hoti gjatë konferencës së përbashkët me kryeministrin e Kosovës,...

Dëgjohen sërish të shtëna armësh në Veri

Pas vrasjes së policit, Albin Kurti i bën thirrje Serbisë

Pas vrasjes së polici, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar në platformën X, ku...