MENU
klinika
Deklarata

‘Pranimi i Kosovës në Interpol, vendim politik’

Transformimi i FSK-së

Ushtria e Kosovës do ketë 8 mijë ushtarë

Deputetët e Kuvendit të Kosovës me 18 tetor kanë votuar me shumicë votash që Forca...

Përmbledhja ditore e rajonit

Një kryetar i komunës në Kosovë kërcënohet me vdekje

Kosova Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, është kërcënuar me vdekje përmes një e-maili që ka...

Kërcënimi i Agim Bahtirit

Pacolli dënon kërcënimin ndaj kryetarit Bahtiri

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe presidenti i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka dënuar ashpër...

Agim Bahtiri

Kryetari i Mitrovicës kërcënohet me vdekje

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, është kërcënuar me vdekje përmes një e-maili që ka arritur...

Integrimi i Serbisë në BE

‘Kosova nuk është kushti i vetëm’

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, ka deklaruar se zgjidhja e çështjes së...

Sulmi ndaj pelegrinëve serb

Sulmi në Istog/ Pacolli: Sulm ndaj vlerave evropiane

Gjatë ditës së djeshme në fshatin Studenicë të Istogut janë sulmuar me gurë nga persona...

Përmbledhja ditore e rajonit

‘Kosova mund t’i bashkohet Shqipërisë’

Serbi Kryetari i Partisë Popullore serbe, Vuk Jeremiç, tha se Kosova do të bëhet anëtare...

Dossier

Shqipëria, destinacioni i preferuar i kosovarëve për pushime

Rreth gjysmë milionë më shumë turistë kanë vizituar Shqipërinë në vitin 2018 krahasuar me vitin...

Marrëdhënia Kosovë-Serbi

Jeremiç: Kosova do të anëtarësohet në OKB

Ish-shefi i diplomacisë serbe, Vuk Jeremiq, pretendon se Aleksandar Vuçiç, po përshpejton bisedimet për korrigjimin...

Shkëmbimi i territoreve

Veseli: Ndryshimi i kufijve nuk është opsion

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, thotë se shpreson që pas tërheqjes së ushtrisë...

Optimizimi i Ivica Daçiçit

Daçiç: Ushtria e Kosovës nuk është punë e kryer

Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiç, ka thënë se Shtetet e Bashkuara të...