MENU
klinika
Deklarata

Daçiç i reagon ashpër Komshiçit për Kosovën

Përmbledhja ditore e rajonit

Apostolova: Kosova nuk është gati për vendimin e vizave

Në fillimin e fazës së re të fushatës për liberalizimin e vizave, shefja e Zyrës...

Korrigjimi i kufirit Kosovë-Serbi

Thaçi: Parlamenti Evropian konsideron korrigjimin e kufijve

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka njoftuar se Komiteti i Punëve të Jashtme i Parlamentit...

Liberalizimi i vizave për Kosovën

Ndërkombëtarët: Të mos keqpërdoret liberalizimi i vizave

Në fillimin e fazës së re të fushatës për liberalizimin e vizave, shefja e Zyrës...

Konventa

PD e Kosovës gati të zgjedh kryetarin e ri

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), të mërkurën do të mbajë Konventën për hapjen zyrtare të...

Nga Fadil Maloku

Marrëveshja e Brukselit dhe plani djallëzor i Thaçi-Rama-Vuçiç

1. Sipas burimeve të sigurta nga Brukseli, është dashur të dal drafti i parë i...

Qëndrimet e kundërta

Ashpërsohen zërat, thellohet hendeku mes Thaçit e Haradinajt

Raportet ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministrit, Ramush Haradinaj, janë acaruar kohëve të...

Përmbledhja ditore e rajonit

Haradinaj: Çështja e kufirit ka marrë fund

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, iu është kundërpërgjigjur presidentit Hashim Thaçi, i cili dje ky...

Haradinaj kundët Thaçit

Haradinaj i kundërpërgjigjet Thaçit lidhur me rrëzimin e qeverisë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, iu është kundërpërgjigjur presidentit Hashim Thaçi, i cili dje ky...

Kosova Korrupsion

Kosova duhet të ketë prioritet luftën kundër korrupsionit

Kosova është duke përmbushur kriteret për anëtarësim në Bashkim Evropian, por edhe po e përshpejton...

Sulmi në Novi Sad

Serbi/ Arrestohen në Novi Sad sulmuesit e dy të rinjve shqiptarë

Katër persona janë arrestuar për shkak të sulmit ndaj dy shqiptarëve që ndodhi në qytetin...

Marrëveshja Kosovë-Serbi

Vuçiç kërkon garanci për anëtarësimin në BE

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, tha se do të kërkonte një garanci se vendi i tij...