MENU
klinika

Përfundimi i dialogut

Thaçi dhe Vuçiç gati për para-marrëveshjen?

08.11.2018 - 13:41

Në takimin i cili do të mbahet sot në orët e mbrëmjes në Bruksel në mes të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Aleksandar Vuçiç pritet të arrihet një para-marrëveshje në mes dy palëve.

Disa burime bëjnë të ditur se janë përafruar qëndrimet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Janë përafruar qëndrimet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Sonte në zyrën e Mogherinit do të ketë një para-marrëveshje, e cila do të shënojë zhvillim në dialogun Kosovë-Serbi”, thonë këto burime.

Ndryshe, dje në njoftimin e Zyrës së Përfaqësueses së Lartë të BE-së, Federica Mogherini u tha se në takim dy liderët pritet të konfirmojnë gatishmërinë për të intensifikuar punën që të arrihet një marrëveshje ligjërisht e obligueshme në normalizimin e marrëdhënieve. /Konica.al

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Deputeti i Vetëvendosjes akuzon

‘Thaçi po ia shet Kosovën Serbisë’


"Do të organizojmë operacione të përbashkëta!"

BE paralajmëron vendosjen e FRONTEX në Serbi

“Mosndëshkimi i ka inkurajuar të përsërisin sulmet"

Osmani për 1-vjetorin e sulmit në veri: U bë me urdhra të Vuçiçit

Nuk dëshiron përparimin e Ballkanit Perëndimor

Ekspertja amerikane: Vuçiç është rrezik për rajonin!