MENU
klinika
Dje erdhën nga Greqia

Avionët “Canadair CL-415” nisin punën për shuarjen e flakëve në Darëzezë

Nis viti i ri akademik

Rreth 20 mijë studentë ulen për herë të parë në auditorë

Këtë të hënë nis viti i ri akademik. Rreth 20 mijë studentë do të ulen...

“Wine and stories”

Rama: Berati, një udhëtim shijeje dhe historie

Berati do të mirëpresë në 13-15 tetor festën e verës, një aktivitet që promovon kulinarinë...

Prefekti: Temperaturat arrijnë 1000 gradë

Zjarrfikësit në Pishporo tërhiqen/ Çako: Helikopteri ka defekt

Prej katër ditësh, zjarri në Pishporo të Fierit vijon të jetë i ndezur dhe i...

Pritet të zbardhë ngjarje të tjera

Pjestari i grupit të Haxhisë merret sërish në pyetje

– I penduari i drejtësisë Artan Tafani është marrë sërish në pyetje nga Prokuroria e...

Vrasjet e bujshme

Zbërthehet i penduari, tregon si i bënë kurth ‘ushtarit’ të Aldo Bares

Disa muaj pas vrasjes së Fridman Xhaferaj në Korçë dhe Çajup Selimin në Tepelenë, grupi...

I penduari: Na u lut të mos e vrisnim

Si Laert Haxhiu ekzekutoi kushëririn e tij

Vrasja e Fridman Xhaferajt, në 2 qershor 2023 në Korçë, është një nga krimet më...

'Në luftë' me flakët mbi 60 zjarrfikës

Ende aktiv zjarri në zonën e mbrojtur të Pishporos!

Vijon prej 4 ditësh zjarri në pyllin me pisha në zonën e mbrojtur të Pishporos....

Policia Rrugore bën ‘bilancin’!

Në një javë, 1400 shoferë të ndëshkuar me gjoba

Gjatë një jave Policia Rrugore Durrës ka arrestuar 3 shoferë dhe ka vënë nën hetim...

“Golja” i Korçës

Kush është qitësi i bandës së Laert Haxhiut që u dënua në Maqedoni

Njëri nga korçarët e arrestuar në ambientet e burgut të Drenovës si pjesëmarrës në grupin...

Të përfshirë në vrasje dhe krime të rënda

Kush janë 12 anëtarët e bandës së Laert Haxhisë

Artan Tafani, anëtar i bandës së Laert Haxhisë, është bërë bashkëpunëtor me drejtësinë dhe ka...

E dashura e Laert Haxhiut

Zbulohet “roli” i Klea Gjatës në vrasjet e grupit kriminal

Kreu i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku doli në një konferencë për shtyp për operacionin...