MENU
klinika
Përplasje me policinë

Naftëtarët tentojnë të hynë me forcë në uzinë!

“Ejani mblidhuni bashkë me ne!”

Naftëtarët e Ballshit marshojnë drejt bashkisë

“Punë, pagë dhe perspektivë”. Me këto parullë, me dhjetëra naftëtarë të Ballshit të mbështetur edhe...

Prej dy javësh në grevë urie

Ballsh/ Dërgohen me urgjencë në spital 3 naftëtarë

Naftëtarët e Ballshit prej 14 ditësh janë futur në grevë urie, pasi kërkojnë pagat e...

''Për ne nuk reagojnë, ndërsa..."

14 ditë grevë urie/ Naftëtarët nuk dorëzohen

Në ditën e 14 të grevës së urisë, naftëtarët janë më të vendosur se kurrë...

Karantinohet një pjesë e stafit

Infektohet mjekja, mbyllet reparti i Neurologjisë në spitalin e Beratit

Një mjekje në repartin e Neurologjisë në spitalin e Beratit ka rezultuar pozitive me koronavirus....

Marshojnë në rrugët kryesore

Dhjetëra qytetarë të Ballshit në protestë!

Në ditën e 13 të grevës së urisë gjendja shëndetësore e 10 naftëtarëve vjen duke...

Dita e 13-të e grevës

Naftëtarët thërrasin qytetarët në protestë!

Kjo e shtunë (10 tetor) shënon ditën e 13 të grevës së naftëtarëve të Ballshit. Ata...

Ekipi i Ministrisë së Drejtësisë dhe DPB zgjidhin situatën

Mbyllet greva e urisë në burgun e Peqinit

Ka përfunduar greva e urisë së të burgosurve në burgun e Peqinit. Mësohet se kanë...

Dita e 12 e grevës së naftëtarëve

Kreu i sindikatë dërgohet me urgjencë në spital

Kreu i Sindikatës së naftëtarëve ka përfunduar në spital, kur greva e tyre e urisë...

Kandidatët e PD për deputet

Fieri pro listës, skualifikime në Patos dhe Divjakë

Ndryshe nga Korça dy ditë më parë, në qarkun e Fierit ish-deputetët e listës së...

Në të njëjtën kohë me Fierin

PD nis votimin e kandidatëve edhe në Lushnje e Divjakë

Në të njëjtën kohë me Fierin, Partia Demokratike sot ka nisur votimet e kandidatëve për...

Dita e 11 e grevës

Naftëtarët e Ballshit kyçen brenda dhe refuzojnë çdo shërbim

Naftëtarët e Ballshit të cilët ndodhen prej 11 ditësh në grevë urie, kanë marrë një...