MENU
klinika
“Më në fund”

Peleshi jep lajmin: Nuk ka më vatra zjarri në Karaburun

Lufta 4-mujore e banorëve për ta ruajtur atë të paprekur

Lumasi, fshati që e siguron jetesën vetëm me prodhimet e tokës

Fshati Lumas në bashkinë Kuçovë, është një nga fshatrat me bimësi, pemë e gjelbërim për...

Zjarrvënie e qëllimshme

Policia arreston dy shtetas në Vlorë e Sarandë

Dy autorë të zjarrvënieve në Vlorë e Sarandë janë arrestuar nga Policia. Një 41-vjeçar me...

Nisen rreth 300 forca

Zjarri në malin e Karaburunit rrezikon Parkun e Llogarasë

Rreth 300 forca janë ngjitur ne orët e para të mëngjesit në malin e Karaburunit...

“Zjarri në Dukat rrezikshmëri për Llogaranë”

Ministria e Mbrojtjes: Ja vatrat aktive në vend

Prej ditësh forca të shumta operacionale, efektivë të Forcave të Armatosura, zjarrfikës, punonjës të emergjencave...

Dogjën sipërfaqe të konsiderueshme toke

Arrestohen dy autorët e zjarreve në Fier

Policia e Fierit vijon punën për identifikimin dhe vënien para përgjegjësisë ligjore të autorëve të...

Dyshohet se pësoi arrest kardiak

Po lahej në det, humb jetën i moshuari në Zvërnec

Një i moshuar ka humbur jetën teksa ndodhej me pushime në Vlorë. Mësohet se 78-vjeçari...

Kush janë dy të arrestuarit?

I vunë flakën pyllit duke djegur 4 hektarë pisha e shkurre

Dy persona janë arrestuar në Fier, pasi dyshohet se në bashkëpunim me njëri-tjetrin i vunë...

Banorët e Lumasit në ditën e 5 të grevës së urisë

Protesta për burimin e Sinecit/ “Të vdekur dalim prej këtu”

Grevistët e fshatit Lumas kanë hyrë sot në ditën e pestë të grevës së urisë....

"Orët shtesë do t’i marrin të gjitha"

U tha se zjarrfikësit e Vlorës s’janë paguar, reagon Leli: S’është e vërtetë

Kryetari i bashkisë së Vlorës, Dritan Leli, ka zbritur sot në terren për të monitoruar...

Forcat operacionale prej orësh në 'luftë' me flakët!

Përfshihet nga flakët fshati Gjorgos në Fier

Është përfshirë nga flakët fshati Gjorgos në Fier. Vatra e zjarrit është përhapur në një...

Zjarret bëjnë kërdinë

Dukat dhe Karaburun, riaktivizohen vatrat!

Gadishulli i Karaburunit dhe Dukati vijojnë të digjet nga zjarret prej më shumë se dy...