MENU
klinika
Çfarë ndodh nëse do të ketë shkarkim të Qeverisë?

Vetëm Gjukanoviç është i sigurt nga shkarkimet e shkurtit

Thellohet kriza në Malin e Zi

Abazoviç: Qeveria bie në 4 shkurt!

Në Mal të Zi, zëvendëskryeministri Dritan Abazoviç është shkarkuar nga kryesimi i Këshillit Kombëtar Kundër...

Analiza e Mustafa Nanos

Në Malin e Zi po ndeshet Lindja me Perëndimin

Mali i Zi është në një krizë politike. Kryeministri malazez Zdravko Krivokapiq ka qenë gjithë...

Fati politik i Gjukanoviçit

DW: A është qeveria e pakicës zgjidhja e krizës në Malin e Zi?

Ideja e krijimit të qeverisë së pakicës në Mal të Zi ka shkaktuar tronditje. Në...

Shkarkimi i Abazovic

Kolalicioni “Bardh e Zi” iniciativë për mosbesimin e qeverisë

Trazira në politikën malazeze. Pasi kryeministri Zdravko Krivokapic ka bërë të ditur se ka dorëzuar...

Abazoviç synon formimin e një të reje

Pritet rrëzimi i qeverisë në Mal të Zi

Këtë të mërkurë me nismën e Lëvizjes Qytetare Ura në Mal të Zi të udhëhequr...

Propozohet krijimi i një qeverie të pakicës

Abazoviç, kryeministri i tretë shqiptar në Ballkan?

Lëvizja Qytetare Ura dhe Lidhja e Qytetarëve CIVIS, që garuan në zgjedhjet parlamentare në Mal...

Abazoviç drejt kryeministrisë malazeze

A po bëhet Ballkani me tre Kryeministra shqiptarë?

Kryetari i partisë Lëvizjes Qytetare për Reformën e Bashkuar (URA), Dritan Abazoviq, mund të bëhet...

Dritan Abazoviç: E gjitha varet nga ne...

“Nesër do të mësojmë nëse qeveria e Malit të Zi do të bjerë”

Nuk kam dyshim se nesër në mëngjes do të mësojmë nëse qeveria ka mbështetjen e...

Detajet

Mbi gjysmë ton kokainë në Malin e Zi, kur mbërriti dhe si u zbulua

Më shumë se gjysmë ton kokainë në një ngarkesë me banane të destinuara për kompaninë...

Mal i Zi/ Për gjuhë urrejtjeje

Ndalohet transmetimi i një emisioni të televizionit serb

Këshilli i Agjencisë për Media Elektronike në Mal të Zi mori vendim të shtunën për...

“Lëvizin të armatosur, kanë rrjet në mbarë botën”

Dritan Abazoviç: Po marr kërcënime nga persona që…

Zëvendëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç deklaroi se vazhdon të kërcënohet nga persona të...