MENU
klinika
Marrëveshja e Malit të Zi me Kishën

REL: Qeveria e Abazoviç në rrezik 2 muaj pas zgjedhjes!

“Derisa ne kemi ushqim, edhe miqtë në rajon do të kenë”

Serbia zotohet për marrëdhënie më të mira me Malin e Zi

Kryeministrja e Serbisë Ana Bërnabiç, tha se shpreson që vendi i saj të rivendosë marrëdhënie...

Njoftimi zyrtar

Pas Ramës, marrin vendim Vuçiç dhe Kovaçevski

Pas kryeministrit Rama edhe presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut,...

Ekzekutimi i mafiozit në Mal të Zi

Vrasësi la pas shenjat e gishtave dhe gjurmë të ADN-së

Pasi qëlloi tetë herë në drejtim të Milic Minja Shakoviç të Podgoricës, vrasësi, duke u...

U qëllua teksa pinte kafe në lokal

Ekzekutohet anëtari i klanit të njohur mafioz në Budva

Një ngjarje e rëndë kriminale ka tronditur rreth mesnatës së kaluar Malin e Zi, ku...

“Paqja, nuk ka çmim”

Abazoviçi mesazh nga Kievi: Jemi me Ukrainën

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka folur për mediat nga Kievi, ku së...

VIDEO

Dalin pamjet nga Kievi, ja kush e shoqëron Ramën

Kryeministri Edi Rama dhe homologu i tij nga Mali i Zi, Dritan Abazoviç kanë mbërritur...

Takohen sot me Zelenskyn

Të rrethuar nga forca të shumta sigurie, Rama dhe Abazoviç mbërrijnë në Kiev

Ashtu siç u fol edhe dje, kryeministri Edi Rama dhe homologu malazez Dritan Abazoviç mbërritën...

“Ballkani Perëndimor, partner strategjik”

Presidenti i KE: BE, e bashkuar në sanksionet ndaj Rusisë

Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel tha gjatë një vizite në Malin e Zi se...

“Të gatshëm për unitet”

Abazoviç: Ballkani i Hapur, receta për të ardhmen e rajonit

Kryeministri malazez, Dritan Abazoviç është shprehur se nisma “Ballkani i Hapur”, ka gjetur ‘recetën’ për...

Kryeministri i Malit të Zi pranoi ftesën...

Abazoviç, Rama dhe Kovaçevski do të shkojnë bashkë në Kiev?

Kryeministri Edi Rama do të jetë një nga liderët e parë të Ballkanit që do...

Do të vizitojë Kievin

Abazoviç pranon ftesën e Zelenskyt

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, ka pranuar ftesën për vizitë në Kiev nga...