MENU
klinika
Putin i është rikthyer një strategjie brutale

Ukraina mund të zhduket nga harta deri në vitin 2034

‘Dragoi’ po sfidon haptazi NATO-n

Kina zëvendëson Rusinë, zhvendos trupat në “oborrin” e Evropës

Është e rrallë të shohësh trupa kineze të përfshira në stërvitje ushtarake në Evropë. Ajo...

Projekti miliarda dollarësh i litiumit

Analiza: Pse BE ka nevojë për Serbinë

Pas viteve të kaluara në një ngërç diplomatik, presidenti serb Aleksandçr Vuçiç është sërish në...

Analiza e CNN

Pse Evropa e shikon me ankth zgjedhjen e zëvendëspresidentit të Trump

Shumë nga aleatët më të afërt të Amerikës po i tremben tashmë perspektivës së kthimit...

Një fitore të mundshme të Donald Trump

DW: Berlini po përgatitet edhe për skenarin më të keq

Shumë politikanë gjermanë shpresojnë se Joe Biden do të rizgjidhet president. Por Berlini po përgatitet...

Çfarë u zbulua për vaksinat e Covid-19

Goditje për Von der Leyen, Komisioni Europian humb gjyqin

Komisioni i Von der Leyen ka humbur një çështje të diskutueshme të transparencës së kontratave...

“Fëmija i ëmbël, i kthyer në vrasës gjakftohtë!”

Profili kontradiktor i atentatorit të Trump

Sa më shumë që Shërbimi Sekret Amerikan gërmon në të kaluarën e 20-vjeçarit Thomas Matthew...

Pekini mund të shkaktojë një krizë ushtarake

“Baruti” në duart e Kinës, Evropa dhe SHBA janë të varura nga “dragoi”

Po sikur ushtritë e vendeve perëndimore të gjendeshin papritmas pa aspak barut në një botë...

Presidenti francez e ka edhe një “as nën mëngë”

Franca ende në “udhëkryq”, Macron pranon dorëheqjen e Attal

Presidenti francez Emmanuel Macron ka pranuar dorëheqjen e kryeministrit Gabriel Attal dhe qeverisë së tij,...

Çfarë dihet sot për 70-vjetorin e saj

DW: Angela Merkel, figurë simbol për Europën!

Kur Angela Merkel, kancelarja e parë dhe deri tani e vetme e Gjermanisë, u zgjodh...

Atentati ndaj Trump

CNN zbulon pistën e re: Irani komplotoi vrasjen e ish-Presidentit

Autoritetet amerikane morën informacione nga një burim javët e fundit mbi një komplot nga Irani...

Një takim i rëndësishëm do të mbahet në nëntor

Orban ia arrin qëllimit, Ukraina “shtrin dorën” për paqe

Ai vazhdon t’i kërkojë Perëndimit ndihmë. Ai u tregon aleatëve se Kievit i duhen armë...