MENU
klinika
Tensionet me Greqinë për Mesdheun Lindor

Erdogan flet hapur me presidenten e KE: Turqia është gati të…

"Kush është armiku?"

200 vjet paqe: Përse po blen Zvicra avionë lufte?

Zvicra prej 200 vjetësh nuk është përfshirë në asnjë luftë, e megjithatë tani vendi neutral...

Editoriali i New York Times

Putin mendon se është i lirë të bëjë ç’të dojë!

Tani është një fakt i vërtetuar, i konfirmuar nga laboratorët në Gjermani, Francë dhe Suedi,...

Analiza

Gazsjellësi rus/ A ka ndryshuar mendje Merkeli?

Për javë të tëra, kanë qarkulluar spekulime se Angela Merkel mund të detyrohet të marrë...

Një krizë e re emigracioni po afrohet...

Çfarë po pret Evropa?

Nga vdekja tragjike e Alan Kurdit pesë vjet më parë, te mijëra jetë të humbura...

Analiza

Lukashenko dhe Erdogan po “tallen” me BE-në

Nga “Bloomberg” Bashkimi Europian është fuqia më e madhe ekonomike në botë pas SHBA-ve. Por,...

Ceremonia në fshehtësi pa asnjë njoftim

Bjellorusi/ Lukashenko betohet për herë të gjashtë si President

Aleksandër Lukashenko është betuar për herë të 6-të si President i Bjellorusisë. I cilësuar si...

Telefonata me Erdogan

Macron: Respekt për Turqinë, por parimet nuk negociohen

Presidenti francez Emmanuel Macron u shpreh dje se ai e respekton Turqinë dhe është i...

Tensionet në Mesdheun Lindor

Greqia dhe Turqia së shpejti bisedime në Stamboll

Greqia dhe Turqia do të rifillojnë bisedimet për Mesdheun Lindor pas tensioneve të fundit për...

Paralajmërimi i Guterres

“Jo më luftë të ftohtë, nuk mund të përballojmë…”

Kina dhe SHBA po ecin në një “drejtim të rrezikshëm”. Duhet bërë gjithçka për të...

Erdogan, bisedë telefonike me Macron

Konflikti Turqi-Greqi/ Më në fund rinisin bisedimet?!

Greqia dhe Turqia duket se kanë hequr dorë nga lufta. Ministria e Punëve të Jashtme të Greqisë...

Nga kritikat e Merkel tek "përballja" Trump-Xi

75 vjet OKB/ Ç’ndodhi në Asamblenë në Nju Jork?

Në 75 vjetorin e Organizatës së Kombeve të Bashkuara, kancelarja gjermane, Angela Merkel ka vlerësuar...