MENU
klinika
Konflikti që po zien në Lindjen e Mesme

Irani kundër Izraelit: Kush e ka ushtrinë më të fortë?

“Blindohen” kufijtë e Evropës,

NATO mobilizohet për luftën me Rusinë, ja ku mund të nisë

Me sa duket, anëtarët kryesorë të elitës së politikës së jashtme perëndimore lexojnë mendjen: Ata...

Analiza

Trump është i gatshëm të bëjë gjithçka për fitore

Donald Trump është i gatshëm të bëjë gjithçka që të shkatërrojë fushatën zgjedhore në Shtetet...

Analiza e "CNN"

Izraeli dhe mbrojtja aleate rrëzuan më shumë se 300 raketa dhe dronë iranianë

Pothuajse të gjitha raketat balistike dhe dronët e lëshuar nga Irani në Izrael në një...

“Izraeli u ka dërguar mesazh të qartë armiqve”

Joe Biden do të mbledhë liderët e G7: Të koordinohemi për…

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, ka thënë se do të diskutojë...

Irani nis sulmin, Izraeli në gatishmëri ndërsa Jordania...

Çfarë po ndodh në Lindjen e Mesme?

Të gjitha forcat izraelite janë në “gadishmëri të plotë” ndërsa Irani ka nisur sulmin duke...

Tensioni Izrael-Iran

Benjamin Netanyahu: Ne do të fitojmë! Gati për çdo skenar

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu me anë të një postimi në rrjetet sociale ka thënë se...

Konflikti për një luftë të re në Lindjen e Mesme

Erdogan sfidon SHBA-në, i bllokon hapësirën ajrore për kundërsulme ndaj Iranit

Turqia ka refuzuar kërkesën e Shteteve të Bashkuara për të përdorur hapësirën e saj ajrore...

"Retë e luftës" po trashen në Lindjen e Mesme

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit vetëm çështje kohe, Holanda mbyll ambasadën

Retë e luftës po mblidhen mbi Lindjen e Mesme, ku një sulm iranian ndaj Izraelit...

Ja ç’duhet të bëjë Kievi

Rusia e gatshme për negociata, Peskov zbulon “kushtet”

Marrëveshjet e ndërprera të paqes midis Ukrainës dhe Rusisë nga viti 2022 mund të jenë...

Ja pse lëvizja e tyre do të trondisë tregun ndërkombëtar

Amerikanët po përgatisin një goditje të rëndë për Kinën

Kryetari i Komitetit Bankar të Senatit, Sherrod Brown, i bëri thirrje presidentit Joe Biden të...

Mund të godasë edhe një monedhë

“DragonFire”/ Britania e Madhe prezanton armën e re me lazer

Ministria e Mbrojtjes e Britanisë njoftoi dje se do të instalojë lazer në anijet luftarake...