MENU
klinika
Tensionet/ Ja çfarë ka vendosur

Përplasja me forcat ruse, SHBA ‘tregon forcën’

Trump ngjall shpresat

SHBA/ Shpresë për një paketë të dytë ndihmash

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Donald Trump ringjalli këtë javë shpresat për një paketë të...

Nxjerr ushtrinë përgjatë kufirit me Ukrainën

Blindohet Lukashenko, mbyll kufijtë me Poloninë e Lituaninë

Presidenti Bjellorus Aleksandër Lukashenko ka thirrur besnikët e tij dhe ka deklaruar se do të...

Përplasja në Mesdhe

Turqia thërret të dërguarin grek “për një titull të neveritshëm”

Ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, tha se Turqia thirri sonte të...

Kina paralajmëron SHBA-në

“Kush luan me zjarrin do digjet”

Pekini ka nisur stërvitje ushtarake pranë ngushticës së Tajvanit. Stërvitjet përkojnë me një samit të...

“Jo vetëm Greqia”

Pse po përplaset Franca me Turqinë në Mesdhe?

Tensioni mes Francës dhe Turqisë nuk është vetëm në nivelin verbal. Detaje të publikuar nga...

Nga The Washington Post

Konflikti Greqi-Turqi s’do të kishte asnjë fitues…

Të dielën, Turqia tërhoqi anijen e saj të eksplorimit sizmik, Oruc Reis, nga zonat e...

Nga Project Syndicate

Kritikun e Putinit e helmoi sistemi i kalbur rus!

Ekspertët mjekësorë gjermanë, francezë dhe suedezë pajtohen: Alexei Navalny, kritiku i brendshëm i profilit më...

Ja ç'do të ndryshojë

Gjermania do të ndjekë formulën e Merkelit edhe kur..

Partia e kancelares Angela Merkel do ta mbajë Gjermaninë në një drejtim centrist, pavarësisht se...

Nga Financial Times

A ia vlen mbështetja për Lukashenkon?

Javët e demonstratave për zgjedhjet e manipuluara në Bjellorusi kanë krijuar një situatë të vështirë...

Tregtia mbi të gjitha...

Pse SHBA e do këtë shtet jashtë NATO-s?

Shtetet e Bashkuara shpresojnë të jenë në gjendje të ndjekin planet për të emëruar Katarin...

Presidentja e KE mesazh të prerë Erdoganit

“Tërhiqu! Në do mbrojmë Greqinë dhe Qipron!”

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen i dërgoi një mesazh Turqisë në fjalimin...