MENU
klinika
Skenari fatkeq korean mund të përsëritet

Lufta Rusi-Ukrainë, Putin kërkon “fitore” deri në 9 maj

Analiza

Pas sulmit të Iranit, 3 kriza të reja kërcënojnë botën

Bota aktualisht po përballet me tre kriza të mëdha gjeopolitike me karakteristika të fuqishme gjeoekonomike...

Rrezik për luftë bërthamore

Irani paralajmëron: Nëse Izraeli na sulmon, do të përdorim armët që s’i kemi përdorur më parë

Zëdhënësi i Këshillit të Sigurimit të Parlamentit Iranian, Abulfazl Amouei, tha se nëse Izraeli sulmon,...

Analiza

Pse disa vende arabe po e ndihmojnë Izraelin kundër Iranit?

Mbrëmjen e së shtunës Irani lëshoi më shumë se 300 dronë dhe raketa në drejtim...

Analiza

Dronët inteligjentë “ringjallin” luftën e heshtur SHBA-Kinë

A mund të jetë një sulm i kombinuar nga të paktën 185 dronë dhe dhjetëra...

Analiza

Si Irani “i dha zemër” Hamasit me sulmin ndaj Izraelit

“Ne në Hamas e konsiderojmë operacionin ushtarak të kryer nga Republika Islamike e Iranit një...

5 orë "spektakolare"

Si veproi SHBA për të mbrojtur Izraelin nga sulmi masiv i Iranit?

Presidenti Joe Biden dhe ekipi i tij i sigurisë kombëtare u takuan në dhomën e...

Analiza

Tre gënjeshtrat e Rusisë për NATO-n

Gënjeshtrat e Rusisë për NATO-n janë të pafundme. Dështimi i sistemeve arsimore perëndimore, i kombinuar...

Analiza

Pse fati i konfliktit Iran-Izrael varet nga lëvizjet e Putinit?

Pas profecive të inteligjencës dhe kërcënimeve të ditëve të fundit, sulmi i Iranit ndaj Izraelit...

Analiza

Dy të fituarit dhe i humburi nga sulmet e Iranit ndaj Izraelit

Lufta është në prag. Duke përdorur dronë dhe raketa, Irani kreu të shtunën një sulm...

Duart e Putinit janë tek 6 reaktorët bërthamorë

Katastrofa e Çernobilit mund të përsëritet

Duart e Vladimir Putin janë mbi gjashtë reaktorët bërthamorë të Zaporizhzhias. Prej ditësh, një betejë...

Raketa, aeroplanmbajtëse dhe bombardues

SHBA po përgatit “murin” kundër Kinës

Frenimi i Kinës ose të paktën dërgimi i një mesazhi të qartë drejt saj. Kjo...