MENU
klinika
Kuvendi miraton ndryshimet në buxhet

“Nga tatim-fitimi për bizneset e vogla te mbyllja e diskove dhe klubeve të natës”

"Duhet marrëveshje për Kushtetutën që qeveria..."

Ambasadori i BE, mesazh Ramës një ditë para 30 korrikut

Kur kanë mbetur rreth 24 orë nga 30 korriku kur Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar...

Vendimi për Saimir Tahirin

Çfarë thotë Apeli i Posaçëm për ish-ministrin e Brendshëm?

Apeli i Posaçem ka zbardhur vendimin per ish-ministrin e Brendshem, Saimir Tahiri, duke argumentuar edhe...

Arrestimi i komisionerëve të dosjes së Dibrës, reagon Rama

“Të shërbejnë si shembull. Janë prova se kush bërtet më shumë…”

Pas arrestimeve te komisionereve politike te dosjes se Dibres, ka reaguar Kryeministri Rama.Edi Rama4 Me...

"Garimi me listë unike nuk pengon koalicionet"

Listat e hapura/ Ekspertët e Këshillit Politik i kthejnë përgjigje Gjiknurit

Ekspertët e pavarur te atashuar prane Keshillit Politik i kanë dhënë përgjigje përfaqësuesit e PS-së,...

Apeli i fortë i drejtorit të Urgjencës

“Ti që ke këto shenja mos dil nga shtëpia!”

Nëpërmjet një postimi të gjatë në rrjetet sociale, drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, u...

Pse kjo nismë është e rrezikshme?

KE kundërshton ashpër amnistinë fiskale të qeverisë shqiptare

Teksa qeveria shqiptare ka depozituar në Parlament projektligjin për amnistinë fiskale, Komisioni Evropian ka rreshtuar...

"Shkeljet s’mjaftojnë"

Maxhoranca voton: Ilir Meta shpëton nga shkarkimi

Parlamenti ka votuar sot raportin hetimor të Komisionit Parlamentar për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta....

"Uji i Venecies, nuk e lau"

Raporti për Presidentin, Rama: Meta, tutor i opozitës!

Për Edi Ramën është e qartë se Ilir Meta e ka shkelur Kushtetutën, por theksoi...

Takimet kokë me kokë

Çfarë u diskutua midis ambasadorëve të SHBA, BE dhe Ramës?

Zbardhet diskutimi në takimin mes ambasadorëve të SHBA dhe BE me kryeministrin Edi Rama. Burime...

Çfarë njofton?

Hapja e listave dhe koalicionet/ Gjiknuri ftesë për mbledhjen e Këshillit Politik

Bashkëkryetari i komisionit për Reformën Zgjedhore, Damian Gjiknuri ka kërkuar mbledhje të Këshillit Politik ditën...

Si të ndërhyhet në Kushtetutë?

Raporti i Komisionit Hetimor/ Pse nuk shkarkohet Meta?

Sot, seanca plenare do të votojë për raportin e punës së Komisionit Hetimor për Presidentin...