MENU
klinika
"Bashkëbisedim për procesin e integrimit në BE"

Xhaçka takim me Sorecën: Angazhojmë të gjitha burimet për hapjen e negociatava…

Tabela/ Reshjet ndërpriten të shtunën, por…

Çfarë parashikojnë meteorologët për ditët në vijim?

Mot i paqëndrueshëm do të mbizotërojë në gjithë vendin edhe tre ditët e ardhshme, pasi...

Greqia na dhuron vaksina

Rama takon Dendias, në tryezë ligji i luftës dhe marrëdhëniet mes dy vendeve

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Athinë,ku ka nisur takimet me ministrin e jashtëm Nikos...

BE siguron 600 milionë vaksina të BioNTech/Pfizer

Von der Leyen: Do të rritet vaksinimi në gjithë Evropën

Bashkimi Evropian ka arritur të sigurisë edhe 600 milionë doza të vaksinës BioNTech/Pfizer. Lajmi bëhet...

"Faleminderit miqve shqiptarë që u shqetësuan"

Ambasadorja Yuri Kim për ngjarjet në SHBA: Ata që shkelën ligjin…

Ambasadorja Amerikane në vendin tonë Yuri Kim ka reaguar për ngjarjet e fundit në Amerikë...

Mes tyre edhe zyrtarë të lartë policie. Çfarë u zbulua nga përgjimet?

EMRAT/ SPAK lëshon 23 urdhër arreste për kultivim droge

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë, ka lëshuar 23 urdhër arreste...

Çfarë do diskutojë me Mitsotakis?

Rama zbret në Athinë pas vizitës në Turqi

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Athinë ku do të takohet me homologun grek Mitsotakis....

“Protothema”: Rama luan me dy porta!

Zv/ministri i Jashtëm grek: Po përgatisim dosjet për në Hagë

Zv/ministri i Jashtëm i Greqisë, Miltiadhis Varviciotis, komentoi dje marrëdhëniet aktuale Greqi-Shqipëri, si dhe vizitën...

Nga zgjedhjet e 30 qershorit tek pronat

Katër çështjet e nxehta që duhet të marrin zgjidhje nga Gjykata Kushtetuese

Gjykata Kushtetuese iu rikthye punës pas 2 vitesh pushime për shkak të “djegies” nga vetingu...

Mes konfliktit për detin

Pas Erdoganit, Kryeministri Rama takon sot Mitsotakis në Greqi

Nga Ankaraja, Kryeministri Rama viziton sot Athinën, për të diskutuar tema të përbashkëta, por dhe...

Ashpërsohet dekriminalizimi/ Vende jo anëtare të BE

Ligji i ri që bllokon zgjedhjen për të dënuarit edhe në 9 shtete të tjera

Një amendament i rëndësishëm është paraqitur në Kuvend nga deputeti Vasil Sterjovski, i cili ndryshon...