MENU
Konferenca vjetore e BSH-së

Duhet të funksionojë gjyqësori!/ Meta: Bankat efektivitet të ulët!

Çfarë pritet më 17-18 tetor?

Shtyhen negociatat? Hahn: Gabimi më i madh nga BE-ja!

Për komisionerin Europian për Zgjerimin, Johannes Hahn, do ishte gabim i madh politik, nëse Bashkimi...

"Ata përpiqeshin për një Shqipëri si Europa"

‘5 deputetët e vrarë’, Basha: Askush s’mund ta ndalë fatin e popullit!

“Fati i Shqipërisë në Evropë dhe kush përpiqet ta ndalë do të turpërohet si etërit...

Parashikimi

Mësoni si do të jetë parashikimi i motit!

Sipas Shërbimit Meterologjik Ushtarak, paqëndrueshmëria që gradualisht po përfshin vendin tonë do të mbetet prezente...

"Dritë jeshile" për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Integrimi/ Bullgaria voton hapjen e negociatave me kushte!

Bullgaria i ka thënë po paraprakisht hapjes së negociatave të anëtarësimit në BE për Shqipërinë...

Një tjetër takim i tre liderëve

Kur realizohet “Shengeni Ballkanik”? Rama: Historia na ka lënë mbrapa!”

“Deri në fund të 2021 ‘Shengeni Ballkanik’ do të jetë realitet”. Kështu deklaroi kryeministri Edi...

A do jetë opozita pjesë e diskutimit?

Mblidhet sot komisioni për reformën zgjedhore, mazhoranca fton PD-në

Komisioni Parlamentar për Reformën Zgjedhore ka thirrur një mbledhje sot në orën 10, ku ka...

Nesër nënshkruhet marrëveshja në Novi Sad

‘Shengeni Ballkanik’, kryeministri Rama mbërrin në Serbi

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Serbi, një ditë para nënshkrimit të marrëveshjes për të...

Negociatat

Juncker: Të mbahet premtimi për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker tha se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë bërë...

Operatorët në alarm

Mbyllen terminalet? Transporti ndërqytetas ultimatum Ballukut

Operatorët e Transportit Ndërqytetas kanë paralajmëruar ministren Belinda Balluku se do të bllokojnë transportin në...

"Kosova i dha shembull rajonit si bëhen zgjedhjet"

Ministri austriak thirrje BE-së: T’i hapet drita jeshile Shqipërisë!

Ministri në Detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë ka pritur në një...

Apeli për vendet e BE-së

Negociatat/ Hahn: Përgjigjuni Shqipërisë dhe Maqedonisë për reformat!

“Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut i janë përgjigjur reformave të kërkuara, tani është koha që...