MENU
"Është shkelur çdo ligj"

“Raporti i OSBE s’tregoi rrëzimin e KQZ”/ Basha: PS të marrë përgjegjësi!

Reagimi i zëdhënësit të Presidentit

Meta në listën e zezë? “ODIHR e ka gdhendur me të zeza në të bardhë”

Zëdhënësi i Presidentit të Republikës Ilir Meta thotë se ODIHR e ka gdhehur me të...

Intervista me ish-ministrin e Jashtëm

Kreu i ri i VV? A do të iki Bushati nga PS?

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, ka folur lidhur me hipotezat e ditëve të fundit se...

E vërteta e Silicon Mix!

Kuteli: Zhurmë mediatike, silici revolucion pozitiv në bujqësinë organike

Një emër i madh i shkencës së agronomisë, Pandeli Pasko Kuteli, që është edhe djali...

Albin Kurti tregon kush merr vendimin

Ditmir Bushati në krye të “Vetëvendosjes”?

Ish-ministri i jashtëm Ditmir Bushati, është një nga emrat më të përfolur si drejtues i...

Problemet me pasurinë

Përjashtohet për Kushtetuesen, KED rishikon vendimin për Zhaklina Peton

KED ka rinisur verifikimet për Zhaklina Peton, kandidate për në Gjykatën Kushtetuese. Peto ishte përjashtuar...

Kostelancik niset drejt Ramës

Basha i ‘shtrin dorën’ Amerikës, i qan hallet DASH

Drejtori për Evropën Qendrore dhe Jugore në Departamentin Amerikan të Shtetit, David Kostelancik po qëndron...

Çfarë lajmëroi Lleshaj?

Integrimi/ Gjermania në krah të Shqipërisë

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka takuar homologun e tij gjerman, Horst Seehofer. Lajmin e...

"Përdorimi i tij në bujqësi arritje e madhe e shkencës!"

Profesor Pipero: Asnjë referencë për dëme potenciale të ‘Silikon Mix’ tek njeriu!

Në një status në Facebook, Profesori i Fakultetit te Mjekësisë në Universitetin e TiraNës, Pëllumb...

Po opozita e re çfarë qëndrimi mbajti?

‘Ekonomia’ rrëzon Metën, refuzon Petraq Milon për KLSH-në

Komisioni i Ekonomisë rrëzoi kandidaturën e presidentit Ilir Meta për kreun e Kontrollit të Lartë...

Opozita ndez ‘motorët’

Basha-Kryemadhi po sajojnë diçka! A po rikthehen protestat?

“Aksioni do të vazhdojë ashtu siç është, i drejtpërdrejtë dhe për të zgjuar çdo qelizë...

Asnjë fjalë për aksionin opozitar

Zbulohen porositë e para të Bashës për të deleguarit e PD

Lulzim Basha ka mbledhur këtë mbrëmje në selinë e PD gjithë të deleguarit e partisë...