MENU
klinika
Incidenti me dronin në Greqi

Reagon Turqia: E respektojmë flamurin grek

Vakancat në KQZ/ Nga Zguri tek Pelniku

Kandidatët zbulojnë arsyet pse po aplikojnë

Ditën e sotme kandidatët në garë për vendin vakant rregullator të KQZ-së së re, në...

Sfidat e Ballkanit Perëndimor?

Zgjerimi i BE-së – Quo Vadis?

Cilat janë sfidat aktuale me të cilat ballafaqohet Ballkanit Perendimor dhe në çfarë gjendje janë...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor

VOA: Mazhoranca bëri një hap pas, duket se është ndikuar nga presioni i…

Në Shqipëri, shumica socialiste shtyu për javën e ardhshme miratimin e ndërhyrjeve në Kodin Zgjedhor,...

Ora dhe dita kur do mbahet mbledhja

Dy qeveritë Shqipëri-Kosovë pritet të takohen në Tiranë

Dy qeveritë ajo e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës pritet të takohen pas disa ditësh,...

PPE: Zbatoni marrëveshjen!

“Ndryshimet e njëanshme kundër rekomandimeve të OSBE-ODIHR”

Partia Popullore Europiane ka dalë me një deklaratë në lidhje me zhvillimet e fundit politike...

Presidenti Meta: Ja cila është zgjidhja e vetme

“Durrësi i mbërthyer nën darën e abuzimeve bashkiake”

Presidenti Ilir Meta thotë se qyteti i Durrësit “është sot i mbërthyer nën darën e...

“Marrëveshja e 5 qershorit duhet të respektohet”

Soreca thirrje palëve: Diskutoni së bashku për ndryshimet në Kodin Zgjedhor…

Pas apelit të ambasadores amerikane Yuri Kim, e cila i bënte thirrje palëve politike që...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Emrat

Komisioni i Posaçëm përzgjedh 53 kandidatët për organet drejtuese të KQZ

Ditën e sotme në ambientet e Kryesisë së Kuvendit është zhvilluar mbledhja e parë e...

“Mes të qeshurës sime pati disa pika loti”

Çaste historike në debatet presidenciale amerikane, njihuni me disa prej tyre

Presidenti Donald Trump dhe ish Nënpresidenti Joe Biden do ta mbajnë debatin e tyre të...

Një oficer me eksperiencë në hetimin e krimeve të rënda

Shkarkimi i Artan Shkëmbit, komandohet kreu i ri i OFL-së

Oficeri, Hekuran Bregu është komanduar ditën e sotme në krye të Operacionit Forca e Ligjit....

“Ata që nënshkruan 5 Qershorin mos të devijojnë! Është çështje nderi”

Yuri Kim mesazh të qartë politikës: Unë nuk kam hedhur firmë! Duhet të…

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, kërkon nga të gjitha partitë që kanë nënshkruar marrëveshjen...