MENU
klinika
Zv.kryeministri: Ja urdhri që dha Rama para se të nisej në SHBA

“Porosia më specifike e kryeministrit, detajimi me data i reformave”

“Shpenzuan 1 mijë dollarë për mjekime, qeveria iu dha vetëm 40”

Zëri i Amerikës: Kosto të larta për të infektuarit me koronavirus

Në Tiranë, Organizata “Together for Life” publikoi sot dy raporte monitorimi mbi buxhetin për shëndetësinë...

12 drejtoritë e policisë në kërkim të Adriatik Llallës

Komisariateve u jepen informacione për ish-kryeprokurorin

12 drejtoritë vendore të Policisë së Shtetit, janë vënë në ndjekje të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla,...

Ndërpritet procedura e verifikimit të pasurisë për dy prokurorë

Shkarkohet kryeprokurori i Sarandës, zëvendësohet!

Ditën e sotme, Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka shkarkuar nga detyra drejtuesin e Prokurorisë...

U largua me 7 shtator nga Rinasi drejt Italisë…

Adriatik Llalla shpallet në kërkim kombëtar

Gazetarja Anila Hoxha ka bërë me dije se ish kryeprokurori Adriatik Llalla është shpallur në...

"Basha i tregon kufirin që s’duhet të kalojë"

Zëri i Amerikës: Berisha kërkon thirrjen e forumeve të PD

Në Shqipëri tonet e përplasjes mes kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe pararendësit të...

Agjencia turke: Ja ç’po ndodh në New York

Asambleja e OKB bën bashkë Ramën dhe Erdogan

Kryeministri Edi Rama ka takuar presidentin turk Erdogan në New York. Takimi bëhet i ditur...

Dënimi i Llallës

Yuri Kim: Prokurorët të veprojnë kundër zyrtarëve të korruptuar

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim ka reaguar pas dënimit të formës së prerë ndaj ish-kryeprokurit...

“Apeli” e dënoi me 2 vite burgim

SPAK nxjerr urdhrin: Policia të arrestojë Llallën

Pas vendimit të Gjykatës së Apelit, që e detyron Adriatik Llallën të kryejë dy vite...

“S’besoj se Berisha ka qëllim rikthimin në krye të PD”

Nazarko: Po krijon retorikë që e vendos në përplasje më të fuqishme me SHBA

Analisti Mentor Nazarko ka komentuar situatën e fundit brenda Partisë Demokratike, ku pas përjashtimit të...

Çuçi: Modernizohet qeverisja lokale

Firmoset marrëveshja e re me OKB për bashkitë

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi u shpreh sot se qeveria shqiptare ka firmosur një marrëveshje...

Ahmetaj: Po punohet me intensitet

Qeveria jep 30 milionë dollarë për rindërtimin

Këshilli i Ministrave është mbledhur sot për herë të dytë pas krijimit, teksa zëvendës kryeministri...