MENU
klinika
Vizita e ministrit Dendias, Meta: E kanë marrë përgjigjen me kohë!

Meta i përgjigjet Bashës: Atij zotërisë i them, thuaji popullit që je marr peng…

Ambasadorja Kim thirrje KED: Të veprojë sa më shpejt

“Shqipëria duhet të ketë Gjykatën Kushtetuese deri në fund të vitit”

“Shqipëria duhet të ketë Gjykatën e saj Kushtetuese deri në fund të vitit”. Kështu është...

"Dendias do t’ia bëjë të qartë Shqipërisë"

Mediat greke: Integrimi kalon nga Athina

Ministri i Jashtëm grek Nikos Dendias do të zhvillojë nesër një vizitë vendimtare në Tiranë,...

Kushtet e Brukselit deri në tryezën e parë ndërqeveritare

Integrimi/ Ku kanë mbetur negociatat e Shqipërisë me BE?

Progres-raporti dhe më pas vizita e Komisionerit të BE-së për zgjerimin, Oliver Varhelyi, ishin mesazhe...

“Greva e naftëtarëve e panevojshme”

Rama: Jam i gatshëm të ulem e të bisedoj me ta, por ja kush është kushti

Kryeministri Edi Rama thotë se është i gatshëm të bisedojë me naftëtarët, por me një...

Nga Shaban Murati

“BE nuk i njeh pretendimet e Greqisë për shelfin kontinental dhe zonën ekonomike, ndaj…”

BE nuk i njeh pretendimet e Greqisë për shelfin kontinental dhe zonën ekskluzive ekonomike në...

Nesër ministri i Jashtëm grek vjen në Tiranë

Mediat greke: Vizita vendimtare, ja për çfarë do të diskutohet!

Mediat greke e konsiderojnë si vendimtare vizitën në Shqipëri të ministrit të Jashtëm Nikos Dendias....

Fondi prej 28 miliardësh për investim në Shqipëri!

“Kemi një plan”, kryeministri Rama bën apelin e rëndësishëm nga Gjermania

Kryeministri Edi Rama iu ka bërë sot thirrje nga Gjermania kompanive që të ndihmojnë në...

Kritikon politikë e Trump ndaj Kosovës dhe Serbisë

Joe Biden: Do të ndihmoj Shqipërinë e Kosovën!

Vetëm dy jave përpara zgjedhjeve presidenciale ne SHBA, në një deklaratë të publikuar nga gazeta...

Rama kërkon në Mynih negociatat

“Jemi të dashuruar verbërisht me Evropën, por s’mund të martohemi nëse nuk na flet”

Kryeministri Edi Rama ka kërkuar nga forumi Europapark në Mynih nisjen e negociatave për anëtarësimin...

“Ju jeni ata që sjellin ndryshimin”

Ambasadorja Yuri Kim del me mesazhin e rëndësishëm

Ambasada Amerikane në Tiranë përmes një postimi në rrjetet sociale ka bërë publik mesazhin e...

Donald Trump befason me deklaratën

“Nëse do të mundem nga Joe Biden do të largohem nga vendi”

Presidenti i SHBA-së Donald Trump ka deklaruar që ai mund të largohet nga vendi nëse...