MENU
klinika
Rama: Do godisni pa asnjë mëshirë

Paralajmëron tjetër ‘furtunë’ në Policinë e Shtetit/ Porositë për drejtuesit e rinj

Ndërtimet pa leje, Rama kritika drejtuesve të policisë

“Arrestohen fshatarët për një avlli dhe lejohet betonizimi i zonave turistike”

Ndërtimet pa leje dhe zaptimi i territoreve dhe mosndëshkueshmëria e tyre ishte një nga shqetësimet...

"Duheshin përjashtime, jo masa ordinere"

Rama zbulon ‘debatin’ me Bledi Çuçin dhe Ardi Veliun për plagosjen në Sarandë

Kryeministri Edi Rama i është rikthyer edhe një herë ngjarjes së rëndë që shkaktoi edhe...

Mungesa e etikës nga Policia e Shtetit

Rama: Rritje e pajustifikuar sidomos tek patrullat e përgjithshme…

Kryeministri Edi Rama në një takim me Ministrin e Brendshëm Bledi Çuçi dhe drejtues të...

1100 efektivë kontrolle në të njëjtën orë

Policia e Shtetit operacion kombëtar

Një operacion kombëtar për veprimtarinë e kundërligjshme në fushën e lojërave të fatit, është zhvilluar...

“‘Delta mbetet një kërcënim real edhe për vendin tonë”

Shtohen dyshimet për variantin indian në Shqipëri

Edhe pse zyrtarisht nuk është konfirmuar prania e variantit indian të koronavirusit, të quajtur “Delta”,...

"Opozita, rol vendimtar në legjislaturën e re"

Takimi i Soreca me Bashën në ditën e fundit të Parlamentit

Në ditën kur me dhjetëra deputetë mbanin fjalën e lamtumirës në Parlament, ambasadori i Bashkimit...

Fiskalizimi/ Diskutimet në Komisionin e Ekonomisë

Pse qeveria shtyu afatin për gjobat ndaj bizneseve?

Komisioni i Ekonomisë miratoi dje aktin normativ të qeverisë dhe shtyu deri më 1 janar...

"Nuk është identifikuar asnjë"

Rastet e para me variantin ‘Delta’ në Shqipëri? ISHP e mohon

Instituti i Shëndetit Publik thotë se deri më tani nuk është identifikuar asnjë rast i...

Kraja: Ajo që ndodhi ditët e fundit, vetëm fillimi

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të tjera zyrtarësh të lartë

Kreu i Prokurorisë së Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, Arben Kraja, bëri një...

Zbardhen porositë

Çuçi mbledh drejtuesit e rinj të Policisë se Shtetit

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi zhvilloi sot një takim me drejtuesit e rinj të Policisë...

"Urdhri i Biden nxit luftën kundër korrupsionit"

Yuri Kim: Sistemi i drejtësisë s’është në majë të performancës

Ambasadorja e SHBA në Shqipëri Yuri Kim deklaroi se institucionet e drejtësisë duhet të punojnë...