MENU
klinika
Zgjedhjet më 25 prill 2021

VOA: Shqipëria në krizë politike, i vetmi element i sigurtë deri tani është data

"Turqit janë gati, ja virtyti i tyre!"

Erdogan i kujton luftën Greqisë dhe Francës

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan përcolli një tjetër mesazh në kuadër të tensioneve me Greqinë...

Prof.Dr. Kristaq Xharo/ Si të përballemi me sukses?

Kur deti nuk ndahet në Facebook…

“E vetmja monedhë e shkëmbyeshme në marrëdhëniet ndërkombëtare është fuqia.” Hans Morgenthau. Deklarata e kryeministrit...

Trump: Duhet ta shohim çështjen me shumë kujdes

NATO: Kemi prova të pakundërshtueshme se Navalny u helmua nga një agjent nervor ‘Novichok’

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg tha se kishte “prova të pakundërshtueshme” se kundërshtari...

“Duart larg fëmijëve!”

Bjellorusi, agjentë me maska tërheqin zvarrë studentët

Në Bjellorusi, agjentë të maskuar të sigurisë tërhoqën zvarrë studentët nga rrugët dhe i futën...

Rama reagon sërish pas marrëveshjes Kosovë-Serbi

“Mini-Shengeni”/ Më ka ‘lodhur’ refuzimi. Humbëm shanse që s’përsëriten kurrë…

Kryeministri Edi Rama ka reaguar serish pas nënshkrimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, në...

Ideologu i Serbisë së Madhe

Çdo të ndodhte nëse Dritan Abazoviç do vinte këto ditë në Beograd?

Ideologu i Serbisë së Madhe, akademik atija Beçkoviç, tha se opozita demokratike e bashkuar malazeze...

Kufiri detar me Greqinë/ "Kujdes, mos cënoni interesat tona"

Rusia paralajmëron: Të zgjidhet në përputhje me ligjin ndërkombëtar

Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rusisë, Maria Zakharova, në një dalje për...

"Nuk do të thotë që Turqia do të bëjë lëshime..."

Erdogan zbut tonet: Gati për t’u ulur me grekët

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan, duket se është i gatshëm që të arrijë një marrëveshje...

Arsyeja

Ftesa/ Kryeministri Rama i shkon nesër në zyrë Presidentit Meta

Pas një ftese pak ditë më parë nga Presidenti i Republikës, Ilir Meta ndaj liderëve...

Dy sfidat kryesore mbeten…

Kur rikthehet Këshilli Politik i Reformës Zgjedhore?

Këshilli Politik i Reformës Zgjedhore, me përfaqësues nga të gjitha palët politike, pritet që të...

"Mbani në këmbë fushatën, dua 800 mijë vota!"

Takimi me kryebashkiakët, zbardhen porositë e Ramës

Pas takimit që pati me deputetët e grupit parlamentar socialist, kryeministri Edi Rama mblodhi sot...