MENU
klinika
Rama: TAP burim i sigurtë për një zhvillim ekonomik dhe social

Nënshkruhet marrëveshja për zhvillimin e infrastrukturës kombëtare të gazit

Liron babain e të plagosurit në maskrën e Velipojës

Gjykata lë në burg mjekët e Spitalit të Traumës

“Arrest me burg” ka dhënë Gjykata e Shkallës së Parë në Shkodër për dy mjekët...

Ç’ndodhi me Tiranën, Durrësin e Gjirokastrën?

“Furtuna” në Polici rezulton rokadë, ja 13 ndryshimet

“Furtuna” e paralajmëruar në Policinë e Shtetit, pas ngjarjeve kriminale dhe aksidenteve të rënda automobilistike,...

Dosja e SPAK/ Shtatë në burg dhe katër zyrtarë në arrest shtëpie

Pse akuzohen kryebashkiaku i Lushnjës dhe të arrestuarit e tjerë?

Mësohet se gjykata kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO) ka lënë në arrest shtëpie...

Arrestimi i kryebashkiakut të Lushnjes

Yuri Kim: Koha të mendoni a ia vlen të shkoni në burg

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar pas arrestimit të kryebashkiakut të Lushnjes Fatos Tushe dhe...

"Nuk do të ketë asnjë mbrojtje nga Partia Socialiste..."

Arrestimi i kryebashkiakut të Lushnjës, reagon kryeministri Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar menjëherë pas lajmit se kryebashkiaku i Lushnjes Fatos Tushe është...

Mjeku infeksionist tregon cilat janë simptomat

A është e rrezikuar Shqipëria nga ‘Delta’?

Situata epidemiologjike e shkaktuar nga koronavirusi, aktualisht është e stabilizuar, ku rastet e shtrimeve në...

Lamtumirë, Petrit Ruka!

Poezia shqipe, pa një prej emrave të spikatur…

       Poeti dhe kineasti i njohur Petrit Ruka, ka ndërruar jetë në moshën...

"Falë politikave tona dhe lehtësirave fiskale..."

Rama: Peshkatarët rol të rëndësishëm në ekonominë e vendit

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e kësaj të Hëne e ka nisur me momente nga puna...

Nënshkruhet kontrata për HEC-in e Skavicës

Balluku: Vepra më e rëndësishme në sektorin energjetik

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka nënshkruar sot marrëveshjen e kontratës me kompaninë...

Nga blerja e dronëve te ndërtimi i 500 banesave

Detaje nga takimi i Ramës me zëdhënësin e Erdogan

Zëdhënësi i Presidentit të Turqisë, Ibrahim Kalýn, ka zhvilluar një vizitë në Tiranë ku është...

Të arrestuar për korrupsion dhe shpërdorim detyre

KLP pezullon nga detyra dy prokurorët

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka pezulluar nga detyra dy prokurorët Edmond Karriqi dhe Maksim...