MENU
klinika
"Nëse Rama e përdor si armë do jetë mallkim"

Çupi për futjen e Berishës në Kuvend: Pse e degradon veten në atë pikë

“Mbi 3 mijë ha tokë është djegur nga zjarret”

Peleshi bën bilancet dhe vlerëson prefektin e Vlorës

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, duke u ndalur sërish në situatën alarmante të zjarreve në...

Shira dhe rrufe të dielën

Zonat problematike dhe rreziku që vjen nga Italia

Krahas muajit, Shqipëria ka hyrë tashmë në vjeshtë edhe sa i përket temperaturave, të cilat...

“Delta, më i qetë se Alfa”

Mjeku epidemiolog krahason ecurinë e dy varianteve

Në një kohë që COVID-19 po merr trajta të gjithëllojshme, duke ndryshuar gjenet me qëllim...

Tjetër kallëzim në SPAK nga Aleanca për Teatrin

Kalaja: Nëse nuk veprojnë do padisim të gjithë prokurorët!

Një tjetër kallëzim penal dorëzua sot në SPAK nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit. Aleanca...

Kryesia e PS, Balluku dhe Bushati më të votuarit!

TABELA/ Kush do jetë në kupolën e re

Asambleja kombëtare e PS-së zgjodhi dje me votim të fshehtë 12 anëtarët e rinj të...

Nga drejtoresha dhe deputete…

Profili i tre ministreve të reja të Qeverisë ‘Rama 3’

Kryeministri Edi Rama në mbledhjen e zhvilluar me Asamblenë Kombëtare të Partisë Socialiste, emëroi si...

"Qendra më e madhe e teknologjisë"

Rama nxjerr pamje nga punimet në Piramidën e Tiranës

Kryeministri Edi Rama ka publikuar mëngjesin e sotëm pamjet nga punimet në Piramindën e Tiranës...

Ministrja e Shëndetësisë bën apel: Çdo qytetar…

Mbërrijnë sërish mbi 30 mijë vaksina Pfizer!

Mbi 30 mijë doza vaksina Pfizer kanë mbërritur në vendin tonë. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta...

Nga drejtoreshë tatimesh në ministre

Delina Ibrahimi emërohet në krye të Financave dhe Ekonomisë

Delina Ibrahimi, e cila ishte në krye të Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve është vendosur...