MENU
klinika
“Është situatë e jashtëzakonshme”

Xhaçka: Ja kur do ta përdorë ushtria forcën ndaj qytetarëve!

Aeroporti “Nënë Tereza” njoftim të rëndësishëm për qytetarët

COVID-19/ Ndërpriten të gjitha fluturimet nga Rinasi

Aeroporti “Nënë Tereza” njofton të gjithë qytetarët se duke filluar nga data 23 mars 2020...

Flet mjeku që 'shfarosi' linë...

“Pandemia më e rrezikshme!” Ja çfarë do të ndodhë me Covid-19!

Larry Brilliant thotë se nuk ka një sferë kristali për të parë të ardhmen. Por...

“Policia s’do të tolerojë askënd”!

Lleshaj: Edhe një person i vetëm mund ta ndërpresë vargun fatal!

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, paralajmëron qytetarët se policia nuk do të tolerojë askënd, që...

Der Spiegel

Përse numri i vdekjeve nga Koronavirusi në Gjermani është më i ulët se në vendet e tjera?

Në qoftë se do të krahasojmë numrat e të infektuarve dhe të të vdekurve, atëherë...

Interneti në kohën e COVID 19

Paketat celulare 50% më lirë, falas aksesi edukativ

Kryeministri i vendit, Edi Rama i dha fund sot edhe dilemës për internetin falas në...

‘’Koha është aleate, ruhuni sa të mundni’’

Panariti: Së shpejti do të kemi armë në dorë kundër koronavirusit!

Ish- ministri i bujqësisë, Edmond Panariti i ka bërë apel shqiptarëve të ruhen sa të...

Fjalimi i plotë

Një fjalim i pazakontë, Merkel para popullit për betejën me Koronavirusin

Në një fjalim televiziv drejtuar kombit, kancelarja Angela Merkel u drejton apel të fuqishëm qytetarëve...

“Jeni të rrezikuar nga bombat e padukshme”

Rama paralajmëron: Ushtria dhe policia zbresin sot në terren për

Kryeministri Edi Rama njofton se ushtria dhe policia janë angazhuar sot për të siguruar që...

"Ka çështje të diskutueshme dhe të vështira"

Venecia shtyn shqyrtimin e draft-opinionit final për emërimin e anëtarëve të GJK

Ndërsa sot dhe nesër pritej që Komisioni i Venecias të miratonte Opinionin final lidhur me...

Mund të prodhohet edhe në Shqipëri

Bota e ka gjetur ilaçin për Covid-19, që 50 vite më parë

Ndërkohë që i gjithë globi ndodhet në “luftë kundër kohës”, për të zbuluar një vaksinë...

"Po të ishte gjallë, do të kishim përgjigjen e..."

Jolanda Onsmalliu Koçi shkencëtarja e parë shqiptare në fushën e epidemiologjisë

Kujtesa për figura të shquara të mjekësisë shqiptare është materializuar në librat aq të çmueshëm...