MENU
klinika
"Na pajisni me vendimin për votimin e emigrantëve"

Koalicioni ABEOK dërgon kërkesë ankimore në KQZ

Kryeministri Rama zbulon shifrën

Sa vaksinime anti-Covid ka arritur të kryejë deri më tani Shqipëria?

Shqipëria ka arritur deri më tani të kryejë 600 mijë vaksinime kundër Covid-19. Lajmi bëhet...

“Nuk ia rinovojmë kontratën!”

BE rrëzon AstraZeneca-n

“Për momentin, Komisioni Europian nuk e ka rinovuar kontratën aktuale për vaksinat anti-Covid të zhvilluar...

Numër i ulët rastesh të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat: Në 24 orët e fundit…

Edhe këtë të diel është regjistruar një numër i ulët rastesh të reja me Covid-19...

Rritje e lehtë e infektimeve

Brataj: Pas 15 Majit do të shihet për lehtësim ose jo të masave

Grumbullimet gjatë fushatës elektorale dhe procesit zgjedhor janë shoqëruar me një rritje të lehtë të...

Dosja në KQZ/ “Komisionerët tanë u kërcënuan”

PD tregon emrat: Këta janë pjesëtarët e grupeve kriminale që u përfshinë në zgjedhje

Në dosjet voluminoze që Partia Demokratike ka depozituar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, duke kërkuar...

Çfarë fshihet pas VKM-së?

Ndërtimi i Portit të Durrësit, portë e hapur për sirianët drejt BE-së

Në fund të muajit mars, Qeveria ndërhyu në një vendim të saj të vitit 2013,...

VOA: Plani Amerikan për shpëtim

Çfarë do të bëjë Joe Biden me 6 trilionë dollarë?

Presidenti Joe Biden ishte në Lejk Çarls të Luizianës të enjten në vazhdën e përpjekjeve...

“Korrupsion i organizuar”

Raporti pë Ballkanin: I adopton ligjet anti-korrupsion, por nuk i zbaton si duhet

Korrupsioni është njëkohësisht shkak dhe pasojë në Ballkanin Perëndimor, dhe mënyra se si është është...

Përfshihet edhe Shqipëria/ Kina jep garanci që...

BBC publikon hartën ku mund të bjerë raketa kineze

Një raketë kineze e cila po lëviz në mënyrë të pakontrolluar në hapësirë, rrezikon që...

Misioni i SHBA-ve në OSBE deklaratë për 25 prillin

“Problem blerja e votës, përdorimi i administratës dhe nxjerrja e të dhënave”

Misioni i SHBA-ve në OSBE përmes një deklarate përgëzon popullin e Shqipërisë, për angazhimin aktiv...

Vendimi

Vaksina e parë jo perëndimore merr aprovimin nga OBSH

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka dhënë miratimin për përdorim urgjent të vaksinës kineze Sinopharm....