MENU
klinika
Ngërçi për 2 anëtarët nga Presidenti e Kuvendi në Kushtetuese

Pse po bllokohet ngritja e Gjykatës Kushtetuese?

Ja pëgjigjja befasuese që jep Trump!

Skenar horror për shumë amerikanë/ Nëse humb zgjedhjet, a do ta pranojë fitoren e sfiduesit?

Skenar horror për shumë amerikanë: Donald Trump humbet zgjedhjet presidenciale në nëntor – dhe refuzon...

Zgjedhjet dhe ndryshimet kushtetuese

Sot takimi PS-PD-LSI, në tryezë edhe Rama

Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore rimblidhet sot në orën 11:00 për të diskutuar mbi propozimin...

Çfarë ndikimi ka dhe a ka zgjidhje?

Ndryshimi i klimës/ Vera po bëhet shumë e nxehtë për njerëzit!

Kjo gjë ndodh gjithashtu kur nuk avullon edhe djersa e lëkurës, pasi ajëri është shumë...

Rindërtimi/ Fondi ndahet në dy drejtime

KE mban premtimin, Qeverisë shqiptare i kalojnë 100 mln euro

Në Konferencën e Donatorëve të zhvilluar nga Bashkimi Europian në fillim të këtij viti, Shqipëria...

Ftesa e opozitës për rimbledhjen e Këshillit Politik, reagon Rama

“Jam i gatshëm të shkoj edhe vetë këtë herë, po erdhi Lulzim Basha apo…”

Ftesës së opozitës së bashkuar për t’i diskutuar ndryshimet kushtetuese për Kodin Zgjedhor në Këshillin...

Kufizimet nga koronavirusi/ Përditësimi i listës

BE i hap kufijtë Marokut dhe Tunizisë, Shqipëria mbetet ‘jashtë’!

BE-ja ka perditesuar listen e vendeve te vlerësuara si epidemiologjikisht të sigurta sa i takon...

Braktis mbledhjen e Komisionit Hetimor

PS tërhiqet nga shkarkimi i presidentit, Opozita parlamentare kundër vendimit

Opozita parlamentare nuk ka rënë dakord me maxhorancën, e cila ka hequr dorë nga shkarkimi...

Flet për kushtin e parë dhe ka një apel të fortë

PE publikoi deklaratën e 3 eurodeputetëve, reagon presidenti Meta

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka reaguar me nje mesazh pas deklarates se publikuar ne...

Ja si i përgjigjet Metës!

Rama reagon pas deklaratës së Presidentit

Kryeministri Edi Rama i ka kthyer pergjigje te prere Presidentit te vendit, Ilir Meta, i...

KE me mesazh të qartë: Çdo ndryshim shtesë…

“Marrëveshja e 5 qershorit duhet të ruhet”

“Marrëveshja e 5 qershorit të ruhet duke marrë parasysh nevojën për të përmbushur rekomandimet e...

Hajdari: Listat duhet të hapen 100%!

Rama: Reflektoni për të votuar paktin e 5 Qershorit, s’e grisim dot

Rudina Hajdari kërkoi sot në Kuvend hapjen 100% të listave dhe jo 2/3 sikur u...