MENU
klinika
Deklarata për njohjen

Ministria e Jashtme e Kosovës reagon ndaj Daçiçit

Tërheqjet e njohjeve

Vazhdon propaganda serbe kundër pavarësisë së Kosovës

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç dhe ai i Grenadës, Peter David, thonë se...

Shkëmbimi i territoreve

‘Thaçi dhe Vuçiç kanë gjetur zgjidhjen e gabuar’

Perspektiva evropiane, për të cilën janë përcaktuar Kosova dhe Serbia, do t’i vë të dyja...

Përmbledhja ditore e rajonit

‘Shkëmbimi i territoreve një ide e rrezikshme’

Kosovë Raportuesja për liberalizimin e vizave për Kosovën në Parlamentin Evropian, eurodeputetja Tanja Fajon, duke...

Ish-negociatori i BE-së

Letra sekrete/ Si po ndahet në fshehtësi Kosova

Robert Cooper, diplomati dhe këshilltari britanik, njëherësh edhe ish-negociatori i Bashkimit Evropian në bisedimet Kosovë-Serbi...

Takimi me kongresmenin Poe

Vuçiç kërkon kompromis për Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, gjatë një takimi në Beograd me kongresistin amerikan Ted Poe,...

Ide e rrezikshme

‘Shkëmbimi i territoreve do ta destabilizonte Ballkanin’

Raportuesja për liberalizimin e vizave për Kosovën në Parlamentin Evropian, eurodeputetja Tanja Fajon, duke folur...

Qëndrueshmëria e Qeverisë

Haradinaj: Më rrëzoni nëse i bëni votat

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk ka asnjë arsye të japë dorëheqje...

Antarësimi në INTERPOL

Kosova e gatshme të marrë përgjegjësitë në INTERPOL

Zyrtarë të institucioneve të larta të Kosovës kanë thënë se synimi i Kosovës për t’u...

Kufijtë

Merkel letër Mustafës: Brengosje e madhe

“Edhe nga këndvështrimi im është shumë me rëndësi që Kosova të vazhdojë dialogun me Serbinë...

Deklarata

Limaj: Skeptik për anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL

Fatmir Limaj është skeptik nëse Kosova mund të sigurojë votat për anëtarësim në INTERPOL. Përderisa...

Detajet

Kosovë/ Dështimi i rezolutës. Ekspertët: S’ishte detyruese

Rezolutat dhe platformat për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nuk mund të jenë detyruese për...