MENU
klinika
Raporti i Bankës Botërore

Dossier/ Shqipëria dhe Kosova me rritje ekonomike të brishtë

Opozita ngulmon në zgjedhje

Kosovë/ A do të kemi zgjedhje të parakohshme?

Partitë opozitare vazhdojnë të kërkojnë zgjedhje të parakohshme pasi që, sipas tyre, Qeveria aktuale nuk...

Nga Col Mehmeti

Drenica midis Anton Çetës dhe Xhemajl Abrisë

Drenica si trevë etnografike âsht ma e pasun se krejt krahinat e tjera rrotull (ma...

Kufiri Kosovë-Shqipëri

Diaspora del kundër Thaçit për korrigjimin e kufirit

Komuniteti shqiptaro-amerikan në Nju Jork të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, u ka kërkuar përmes...

Udhëheqësi i Dialogut me Serbinë

Zv/kryeministri Limaj: Në Bruksel do të dërgohen 30 kërkesa

Nga një tubim partiak i partisë NISMA për Kosovën në Prizren, zëvendëskryeministri Fatmir Limaj ka...

Letra drejtuar liderëve politikë

Diaspora shqiptare kundër korrigjimit të kufijve

Komuniteti shqiptaro-amerikan në Nju Jork u ka kërkuar përmes një letre të gjithë liderëve politikë...

Deklarata

‘SHBA nuk e ka aprovuar korrigjimin e kufijve’

Eksperti amerikan i politikës së jashtme, David L. Phillips, thotë se Shtetet e Bashkuara të...

Agjenda

Thaçi ‘nuk harron’ ndryshimin e kufijve të Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, po vazhdon ta ndërkombëtarizojë idenë e tij për korrigjim kufijsh...

Njohja e Pavarësisë së Kosovës

Presidenca boshnjake: Nuk ndryshojmë qëndrim për Kosovën

I sapozgjedhuri në presidencën tripalëshe të Bosnje Hercegovinës, Sefik Xhaferoviç nga Partia për Aksion Demokratik,...

Saga e ”Babales”

Kosovë/ Vijojnë procedurat për ekstradimin e Albert Veliut

Lirohet Albert Veliu, i njohur ndryshe si “Babalja”, rreth 24 orë pas ndalimit nga policia...

Reagon Daçiç

‘Amerika na ka ‘mbyllur’ gojën për Kosovën’

Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiç deklaroi se Shtetet e Bashkua i kishin kërkuar qe...

Përmbledhja ditore e rajonit

Kosova nuk duhet të jetë fushëbetejë për pushtet

Kosova Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në një takim me përfaqësuesve të partive...