MENU
klinika
Akuzat e rënda

Hoxha: Si u shfrytëzuan seksualisht nxënëset e Medresesë

Përmbledhja ditore e rajonit

Vuçiç: Jemi të gatshëm për zgjidhjen e problemit të Kosovës

Serbi Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se ai është ende i gatshëm për...

Deklarata

Vuçiç flet për korrigjimin e kufirit Kosovë-Serbi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se ai është ende i gatshëm për të...

KFOR-i në Kosovë

Ushtarët e Malit të Zi, pjesë e KFOR-it

Dy pjesëtarë nga ushtria e Malit të Zi do t’i bashkohen misionit të KFOR-it në...

Transformimi i FSK-së

‘Ushtria e Kosovës është ankth për gllabëruesit e tokave’

Avdullah Hoti, Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, të martën ka thënë...

Përmbledhja ditore e rajonit

Kosova afër anëtarësimit edhe në një organizatë

Kosovë Ardhja e një personi në krye të Interpol-it nga një vend i cili e...

Dialogu me Serbinë

Opozita kërkon zgjedhje të parakohshme parlamentare

Shefi i Grupit parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, tha të hënën se...

Anëtarësimi i Kosovës në organizata

Kosova afër anëtarësimit në Interpol

Ardhja e një personi në krye të Interpol-it nga një vend i cili e njeh...

Ushtria e Kosovës

Shndërrimi i FSK-së në ushtri, të enjten në Kuvend

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka bërë të ditur se të enjten do...

Marrëveshja Kosovë-Serbi

“Serbia në mes të dy zjarreve, për Rusinë nuk ka marrëveshje”

Drejtoresha e Qendrës për Studime Euro-Atlantike, Jelena Miliç beson se Rusia nuk dëshiron marrëveshje mes...

Përmbledhja ditore e rajonit

Marrëveshja e Prespës duhet zbatuar

Maqedoni Përfaqësuesja e lartë për Siguri dhe Politikë të Jashtme të Bashkimi Evropian, Federica Mogherini,...

Marrëdhënia SHBA-Kosovë

Daçiç: Kosova nuk është më e përkëdhelura e SHBA-së

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, pohon se nuk e di nëse është e saktë...