MENU
klinika
Dialogu Kosovë-Serbi

‘Kundërshtarët e paqes nuk e duan marrëveshjen Kosovë-Serbi’

Përmbledhja ditore e rajonit

Vuçiç ‘turpërohet’ në Paris

Serbi Mediat serbe e kanë quajtur skandaloze radhitjen e mysafirëve në manifestimin qendror, përballë Portës...

Dossier

Numri i bizneseve Shqipëri-Kosovë, ende i ulët

Shkëmbimet e pamjaftueshme tregtare dhe barrierat e vazhdueshme kufitare kanë ndikuar që të mos ketë...

'Turpërohet' Vuçiç

Thaçi në mesin e liderëve botëror, Vuçiç në qoshe

Mediat serbe e kanë quajtur skandaloze radhitjen e mysafirëve në manifestimin qendror, përballë Portës Triumfale...

Qytetarët fajsojnë ndërkombëtarët

BE-ja fajtore për gjendjen në Mitrovicë

Ura kryesore mbi Ibër në Mitrovicë, sinonim i qytetit të ndarë, u shndërrua në simbol...

Dialogu Kosovës-Serbi

Thaçi: Trump mbështet marrëveshjen Kosovë-Serbi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një postimi në llogarinë e tij në Twitter, ka...

Vizat për Kosovën

‘Qytetarëve të Kosovës t’u jepet liberalizimi i vizave’

Eurodeputeti gjerman dhe raportuesi për Shqipërinë në Parlamenti Evropian, Knut Fleckenstein, ka folur për dhjetë...

Kosovë-Serbi

Fajon: Shkëmbimi i territoreve, jo rruga e duhur

Eurodeputetja dhe Raportuesja për liberalizimin e vizave për Kosovën, Tanja Fajon, gjatë qëndrimit të saj...

Përmbledhja ditore e rajonit

Vetëvendosje ‘kërcënon’ Thaçin me protesta

Kosovë Lëvizja Vetëvendosje vlerëson se deputetët janë të shantazhuar dhe në presion nga Qeveria dhe...

'Kërcenon' Vetëvendosje

LVV: Nëse nuk ndalet Thaçi, do të ketë demonstrata

Lëvizja Vetëvendosje vlerëson se deputetët janë të shantazhuar dhe në presion nga Qeveria dhe Presidenti,...

Asociacioni i komunave

Thaçi: Nuk ka Republika Srpska në Kosovë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se nuk do të ketë ndarje të Kosovës, e...

Lugina e Preshevës

Arifi: Duam bashkim me Kosovën

Ideja për bashkimin e Preshevës, Medvegjës dhe Bujanocit me Kosovën është folur qysh moti. Por...