MENU
klinika
Taksa 100% për mallrat serbe

BE-Kosovës: Anuloni menjëherë vendimin

Përmbledhja ditore e rajonit

Kosova vazhdon hakmarrjen ndaj Serbisë

Kosovë Produktet e importuara nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina për në Kosovë nga dita...

Reagon Serbia

‘Dialogu vazhdon nëse hiqet taksa për mallrat serbe’

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar se Beogradi është i gatshëm për vazhdimin e...

Hakmarrja e Kosovës

Kosova rrit 100% taksën për produktet nga Serbia

Produktet e importuara nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina për në Kosovë nga dita e...

Përmbledhja ditore e rajonit

Kosova dështon të anëtarësohet në INTERPOL

Kosova Kosova përfundimisht nuk do të jetë pjesë e njërit nga mekanizmat më të rëndësishëm...

Pas dështimit në INTERPOL

Opozita në Kosovë këmbëngul për zgjedhje të parakohshme

LDK është e bindur se vendi duhet të shkojë në zgjedhje sa më parë, pasi...

Dështimi i Kosovës

Vjen deklarata zyrtare e INTERPOL-it

Kosova nuk ka arritur që të bëhet anëtare e organizatës së INTERPOL-it. Në votimin që...

Dështimi i Kosovës në INTERPOL

Ambasada e SHBA-së: Me këtë rezultat, të gjithë humbasim

Ambasada e Shteteve të Amerikës në Prishtinë, ka komentuar mos anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL....

Antarësimi në INTERPOL

Kosovë/ Dështimi në INTERPOL, reagon qeveria

Qeveria e Kosovës pas dështimit për anëtarësim në INTERPOL ka dalë me një deklaratë për...

Dështimi i dytë

Kosova nuk pranohet në INTERPOL

Kosova përfundimisht nuk do të jetë pjesë e njërit nga mekanizmat më të rëndësishëm të...

Anëtarësimi i Kosovës

Kosova dështon në raundin e parë të pranohet në INTERPOL

154 vende kanë votuar, prej tyre 22 kanë abstenuar, 56 për ndërsa tjerat kundër dhe...

Ballkani Perëndimor në BE

Hahn: Anëtarësimi i Ballkanit, një përparësi e BE-së

Anëtarësimi i vendeve të Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian është njëra ndër prioritetet e Unionit....