MENU
klinika
Reagim ndaj Daçiçit

MPJ: Asnjë vend nuk ka tërhequr njohjet për Kosovën

Takimi për dialog

Thaçi dhe Vuçiç takohen në Bruksel

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, do të presë më 8...

Lëvizja e lirë për kosovarët

Veseli: Mosliberalizimi i vizave është racizëm

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se nuk do të heqin dorë...

Seancë e jashtëzakonshme

Kërkohet seancë për dështimet në politikën e jashtme

Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të takohet sot për të shqyrtuar kërkesën e 42...

Përmbledhja ditore e rajonit

‘Jemi të interesuar të arrihet një marrëveshje me Serbinë’

Kosovë Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj edhe një herë tha se ideja për shkëmbim territoresh...

Shkëmbimimi i kufijve

‘Ideja për shkëmbimin e territoreve ka vdekur’

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj edhe një herë tha se ideja për shkëmbim territoresh ka...

Tarifat doganore

Kosova vendos taksën për mallrat nga Serbia

Qeveria e Kosovës ka marrë një vendim, i cili mbron interesat e prodhuesve vendor. Ekzekutivi...

Serbia në alarm

Serbi/ Ulje rekord e natalitetit të popullsisë

Prej 169 komunave në Serbi, vetëm Novi Pazari, Bujanoci, Sjenica, Novi Sad, Presheva dhe Tutini...

Vizita e kancelarit austriak

Kurz: Austria pro çdo marrëveshjeje Kosovë-Serbi

Kancelari i Austrisë Sebastian Kurz, ka thënë se Austria mbështet çdo lloj marrëveshje që arrihet...

Tema e liberalizimit

Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz viziton Kosovën

Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz të martën qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë. Gjatë qëndrimit...

Opinion

Astrit Dehari mund të jetë vetëvrarë, por ai mbetet hero!

Nga Sali Mehmeti  Nuk ka nevojë me abuzuar me kujtimin e tij për nevoja ditore!...

Përmbledhja ditore e rajonit

‘Kosova nuk do të anëtarësohet në INTERPOL’

Serbi Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç ka thënë sot se është pothuajse e sigurt...