MENU
klinika
Përmbledhja ditore e rajonit

Pala serbe kërkon kompromis për dialogun

Akuza të ndërsjellta

Përplasje e ashpër e deputetëve në Kuvendin e Kosovës

Ka tejkaluar debati parlamentar në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës, ku deputeti i...

Dialogu Kosovë-Shqipëri

Vuçiç thotë se është duke kërkuar kompromis

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç nuk ka dhënë detaje mbi propozimin e tij për zgjidhjen e...

Debati në Kuvend

‘Ideja për korrigjim të kufijve është e Beogradit dhe Moskës’

Shefi i Grupit parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti në seancën e jashtëzakonshme...

Seancë e jashtëzakonshme

Kosovë/ Debat për korrigjimin e kufijve

Të mërkurën mbahet seanca e jashtëzakonshme, e thirrur nga Lidhja Demokratike e Kosovës në të...

Dialogu Kosovë-Serbi

Kërkohet unitet ndërmjet pozitës dhe opozitës

Kosovë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se shpreson që nesër të gjendet një...

Tema e dialogut

Haradinaj kërkon unitet për interesat nacionale

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se shpreson që nesër të gjendet një gjuhë...

Hapja e aeroportit

Vuçiç ka kërkuar largimin e flamurit të Kosovës në Stamboll

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, me çdo kusht është duke refuzuar që dialogut mes Prishtinës...

Reagon MPJ

Sulmohet një autobus nga Kosova në Serbi

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës ka reaguar ndaj sulmit të mbrëmshëm një autobusi...

Netanyahu në Tiranë

Vizita e Netanyahut/ “Izraeli ta njohë Kosovën”

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë ka shprehur kënaqësinë e veçantë për vizitën në Tiranë të Kryeministrit...

Konferenca e Sigurisë në Minsk

Presidenti Thaçi udhëton për në Bjellorusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, me ftesë të shefit të Konferencës së Sigurisë së Munihut,...

Përmbledhja ditore e rajonit

Disa vende të BE-së janë kundër vizave për Kosovën

Kosovë Kosova po merr goditje të fortë nga një numër i madh i shteteve të...