MENU
klinika

Qëndrueshmëria e Qeverisë

Haradinaj: Më rrëzoni nëse i bëni votat

03.11.2018 - 10:21

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk ka asnjë arsye të japë dorëheqje dhe që vendi të shkojë në zgjedhje.

Haradinaj e ka ftuar opozitën që të gjindet një gjuhë e përbashkët.

ramush-haradinaj-konica.al

Nëse opozita i bën votat le të na rrëzojë”, tha Haradinaj, duke e ftuar edhe një herë opozitën që të jetë pjesë e konsensusit të dialogut me Serbinë dhe të mos veprojë sipas logjikës së inateve.

Ai ka fajësuar opozitën për mosmiratimin e projekt-rezolutës.

Ne si pozitë bëmë lëshimin, shkuam në seancën e thirrur nga opozita. Ne treguam që duam konsensus. Unë kam dëgjuar që në mënyrë të çuditshme nga opozita është penguar konsensusi”, ka thënë ai. /Konica.al/

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN