MENU
klinika
Kosova vazhdon të jetë e izoluar

Liberalizimi i vizave/ 10 vjet nga lancimi i dialogut

Erdogan: Do vazhdojmë përpjekjet për të ulur tensionet

Vuçiç: Të angazhuar për shkuar përpara!

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç, zhvilloi një vizitë zyrtare më Turqi ku u prit nga homologu...

“Shoferi mori kthesë dhe frenoi, duke bërë që…”

Si ndodhi aksidenti tragjik në Kroaci?

Prokuroria e Kroacisë ka ngritur aktakuzë kundër shoferit të autobusit që u aksidentua më 25...

"Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE"

Sinjale negative nga Franca për vizat

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është njëra nga shtetet skeptike sa i...

"...kemi kanunin e Lekë Dukagjinit"

Ish-ambasadori i Kosovës kërcënon Vjosa Osmanin

Këshilltari i presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, Bekim Kupina, ka reaguar ndaj deklaratave të ish-ambasadorit,...

Mediat serbe zbardhin detaje

Pas takimit me Ramën, Erdogan pret Vuçiç-in në Ankara

Pas vizitës në Shqipëri ku u takua me kryeministrin Edi Rama, presidenti turk Rexhep Tajip...

“Keqardhje që…”

BE-ja përshëndet rezultatin e referendumit në Serbi

Bashkimi Evropian ka përshëndetur rezultatin e referendumin për ndryshimet kushtetuese në Serbi që u mbajt...

Rama mesazh vendeve të Ballkanit Perëndimor

“Refuzoni çdo thirrje që s’lidhet me anëtarësimin në BE”

Kryeministri Edi Rama u ka bërë thirrje liderëve të Ballkanit Perëndimor të refuzojnë çdo thirrje...

Escobar: Do të ketë të tjera

“Sanksionet të rëndësishme në stabilizimin e Ballkanit”

Përfaqësuesi Special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, së fundmi...

Abazoviç drejt kryeministrisë malazeze

A po bëhet Ballkani me tre Kryeministra shqiptarë?

Kryetari i partisë Lëvizjes Qytetare për Reformën e Bashkuar (URA), Dritan Abazoviq, mund të bëhet...

Vendoset njësia speciale në veri të vendit

Protesta për moslejimin e referendumit serb në Kosovë

Forca të shumta të Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës janë parë sot në pjesën...

"Pavarësisht votës suaj"

Kundërshtari i Vuçiçit-serbëve: Referendumi i suksesshëm

Kryetar i Partisë Republikane në Serbi dhe kandidati për President në zgjedhjet e 3 prillit,...