MENU
klinika
"Nuk mund të na e marrë kompetencën për..."

Konjufca ‘shuplakë’ BE-së: Drafti i dorëzuar, ka një parregullsi

Nga REL

Shpronësimi i tokave në veri/ QUINT dhe BE kritikojnë Kosovën

Ambasadat e Shteteve të QUINT-it [SHBA-së, Mbretërisë së Bashkuar, Gjermanisë, Francës dhe Italisë], Zyra e...

“Pengesë për integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE”

Partia katalonase i kërkon Spanjës njohjen e Kosovës

Partia katalonase Junts, e drejtuar nga Carles Puigdemont, i është drejtuar Parlamentit të Spanjës me...

Kush janë tre “shënjestrat” e para

Rezoluta për Srebenicën, Dodik “dënon” shtetet që votuan pro

Milorad Dodik, mesa duket me instruksionet e mikut të tij Aleksandër Vuçiç, po vazhdon betejën...

“Kuvendi i madh serb”

Çfarë do të ndodhë më 8 qershor në Beograd?

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka bërë të ditur se “Kuvendi i madh serb”, do...

"Të lejohet qasja në gjithë materialin zgjedhor"

Zgjedhjet e përsëritura lokale në Serbi, Vuçiç ka një kërkesë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka thënë se është e nevojshme që të lejohet qasja...

Votimi në Nju Jork “përndjek” Vuçiçin

Si po tenton Dodik të mohojë gjenocidin në Srebenicë

Presidenti i Republikës Srpska Milorad Dodik, i mbështetur nga presidenti serb Aleksandër Vuçiç, vazhdojnë të...

Në gusht, studimi për Rrogozhinë-Pogradec

Projekti i hekurudhës Durrës-Prishtinë gati në 2025

Linja hekurudhore Durrës-Prishtinë, do të shërbejë edhe për qëllime ushtarake, ndërsa projekti, gjurma ku do...

Partia e tij merr thuajse të gjitha qytetet

Presidenti Vuçiç po shndërrohet në “Kim Jong-un serb”

Në zgjedhjet e cunguara lokale, ku një pjesë e opozitës nuk konkurroi, Aleksandër Vuçiç triumfoi...

Opozita akuzon për parregullsi

Partia e Vuçiçit shpall fitoren!

Partia në pushtet në Serbi (SNS) është drejt fitores në zgjedhjet e përsëritura në Beograd,...

Zgjedhjet lokale

Ardita Sinani nga PVD fiton Preshevën, Arbër Pajaziti nga APN Bujanocin

Ardita Sinani, këshilltarja e kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, nga Partia për Veprim Demokratik fitoi...

Qytetarët i drejtohen qendrave të votimit për 'Vendoret'

Serbia, sërish në zgjedhje!

Serbët u janë drejtuar sërish qendrave të votimit për zgjedhjet lokale, të riorganizuara pas atyre...