MENU
klinika
Ndizen tensionet, Kroacia 'djeg' Vuçiçin

Paqja mes dy vendeve në “fije të perit”

Rusia e SHBA “luftë” për Serbinë

Pas Biden, Vuçiç merr letër nga Putini

Serbia vijon të luajë me dy porta. Nga njëra anë flirton me Perëndimin, nga ana...

Deklaratat e O’Brien

Kurti: Partneriteti ynë me SHBA nuk është në rrezik

Kryeministri Albin Kurti deklaroi se partneriteti me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, nuk po rrezikohet....

“Qeveria të tërhiqet nga vendimi për dinarin!”

Ministri i Financave në Kosovë reagon për deklaratën e O’Brienit

Ministri i Financave në Qeverinë e Kosovës, Hekuran Murati, tha se Kosova konsultohet dhe koordinohet...

Uashingtoni i lë përgjegjësinë Brukselit

Heqja e dinarit serb në Kosovë, SHBA “lan duart”

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Europian dhe “dora e tyre” në Ballkan, janë...

Ja çfarë pritet të ndodhë

A do “rrëzohet” Vuçiç në Beograd?

Edhe pse kanë mbetur vetëm gjashtë ditë deri në seancën e Kuvendit të Beogradit, ende...

"Përmbahuni nga gjuha dhe veprimet nxitëse..."

Tensionet në Ballkan/ Stoltenberg thirrje Kosovës dhe Serbisë

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka bërë thirrje që Kosova dhe Serbia “të...

Joe Biden letër Vuçiç

“SHBA do të punojë ngushtë me Serbinë – Kosovën”

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden ka inkurajuar Serbinë të marrë veprime...

Heqja e dinarit serb

Fryma antiamerikane e Kurtit/ Nazarko: Po e vendos Kosovën kundër SHBA-së!

Në një intervistë në emisionin “Real Story” në ABC News, analisti Mentor Nazarko është ndalur...

"Mediat dhe gjykata kontrollohen nga Vuçiç"

Analisti serb: Beogradi është i korruptuar!

Analisti serb Aleksandër Popov ka deklaruar se asgjë në Serbi nuk shkon mirë. Sipas tij...

Përgjigjet komandanti amerikan

SHBA po i shet ‘Javelin’ Kosovës, Serbia e rrezikuar?

Komandanti i Gardës Kombëtare të Ohajos, John Harris, është pyetur nga mediat serbe nëse Serbia...

Kurti deklaron se nuk do ta zhbëjë vendimin për dinarin

Shtohen tensionet mes Beogradit dhe Prishtinës, nisin protestat

Që nga 1 shkurti, në Kosovë ka hyrë në fuqi një rregullore e Bankës Qendrore...