MENU
klinika
Dita e fundit e aktiviteteve

Epopeja e UÇK mbyllet me ‘Natën e Zjarreve’

Dakordësimi për planin e BE-së

Weller: Kosova ndodhet në pozitë të mirë strategjike

 Profesori i të Drejtës Ndërkombëtare dhe Studimeve Kushtetuese në Universitetin e Kembrixhit dhe këshilltar i...

Nuk e ndryshon qëndrimin për Kosovën

Spanja kërkon zgjidhje përmes dialogut me Serbinë

Spanja vazhdon të mos e ndryshojë pozicionin e saj sa i përket mosnjohjes së pavarësisë...

Analiza nga REL

A do ta nënshkruajnë Kosova dhe Serbia më në fund një marrëveshje?

Më 27 shkurt, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, kanë pranuar...

25-vjetori i Epopesë së UÇK

Osmani: Epopeja e UÇK-së është epope e dinjitetit…

Presidentja Vjosa Osmani tha se Epopeja e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës është epope e dinjitetit,...

Vdekja e 4 fëmijëve nga zjarri

Serbi, autoritetet shpallin të hënën ditë zie

Autoritetet e qytetit të Novi Pazarit, në pjesën jugperëndimore të Serbisë, shpallën të hënën ditë...

Pika katër e propozimit

BE-së Kosova mund të anëtarësohet në OKB, por…

Mundësia e anëtarësimit të Kosovës në OKB-së nuk shmanget krejtësisht udhërrëfyesin për zbatimin e marrëveshjes...

“Populli serb e leu këtë tokë me gjak”

Shpërthejnë protestat e nacionalistëve në Beograd

Nuk vonoi shume që të derdhej në rrugët e Beogradit zemërata e nacionalistëve serbë kundër...

Zv.kryeministri për gazetën greke

“Është koha që Greqia të njohë Kosovën”

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi gjatë qëndrimit në kryeqendrën helene, në mesin e shumë takimeve...

"Fillon punën Banka Zhvillimore e Fondi Sovran"

Hoti ironizon qeverinë Kurti: Së shpejti s’do ketë më krizë!

 Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka ironizuar me Qeverinë Kurti...

Kurti bisedë me senatorin amerikan

Diskutohet plani i zbatimit të propozimit të BE-së

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se është i gatshëm të vazhdojë diskutimet për planin...

Momenti që u shpëtoi kamerave

Deputetja e PDK-së përqesh Kurtin: Dreqi të hëngërt!

Seanca e djeshme plenare në Kuvendin e Kosovës u shoqërua me debate mes deputetëve të...