MENU
klinika
Dëshmia tronditëse për vrasjen e 18-vjeçares

“Marigona bërtiti me të madhe para se të vdiste”

Kur nis?

Dialogu Kosovë-Serbi: Përgatitje për takimin e radhës

Vuçiq dhe Kurti mund të takohen gjatë shtatorit. Kosova dhe Serbia po përgatiten aktualisht për një...

DW: Prishtina duhet ta kuptojë...

Fantazi serbe për largimin e SHBA nga Kosova

Tërheqja e trupave amerikane nga Afganistani ka shkaktuar satisfaksion të hapur në Serbi, ku ndërkohë...

Raportohen mbi 27 mijë raste aktive

Shifra alarmante në Kosovë nga koronavirusi

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon...

Skandal i përsëritur

Mali i Zi referon sërish Kosovën me fusnotë

Mali i Zi vijon ti referohet Kosovës me fusnotë edhe pse e ka njohur zyrtarisht...

Deklarata e presidentit serb

Vuçiç: Jam i shqetësuar që Kosova do të…

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha sot në Bled të Ssllovenisë ku po mbahet Forumi...

Nis Forumi Strategjik në Slloveni

Rama në panel me Kurtin dhe liderë të tjerë të BE

Ka nisur në Bled të Sllovenisë Forumi Strategjik ku marrin pjesë disa kryeministra dhe presidentë...

Dialogu Kosovë-Serbi

Lajçak: Sot do të takohem me Kurtin dhe Vuçiç

Përfaqësuesi Special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak, ka njoftuar se sot do të...

"...të vaksinohen sa më shpejt e sa më shumë”

Infektologu në Kosovë: Gjendja në spitale është rënduar shumë

Infektologu nga Spitali i Gjakovës, Afrim Sylejmani, është shprehur i shqetësuar me rritjen e numrit...

REL: Do të duhej të ketë më shumë vullnet, gatishmëri dhe...

“BE-ja pa qëndrim të qartë për nismën Ballkani i Hapur”

Në Bashkimin Evropian nuk ka një qëndrim të qartë lidhur me nismën “Ballkani i Hapur”,...

"Nuk do të kursehemi me mundësitë dhe kapacitetet tona"

Mbërrin grupi tretë i afganëve në Kosovë

Grupi i tretë i qytetarëve afganë, arriti në Kosovë më 31 gusht. Aeroplani i forcave...

250 milion euro investime

Çausoglu: Lidhje të forta me serbët, Erdogan dhe Vuçiç, raporte vëllazërore

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Çausoglu gjendet sot për një vizitë zyrtare në Serbi,...