MENU
klinika
Kritikon Perëndimin: Po mashtroni serbët

Dialogu Kosovë-Serbi, Lavrovi i del në krah Beogradit

Ambasadori amerikan në Beograd

“Asociacioni duhet të zgjidhet në mënyrë urgjente”

Ambasadori amerikan në Beograd, Christopher Hill deklaroi se Kosova dhe Serbia treguan në takimin në...

"Kjo është fitore e jona..."

Albin Kurti: Asociacioni nuk do të kalojë në qeveri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti deklaroi se Asociacioni i komunave me shumicë serbe ka kaluar...

Shtyhet hyrja në fuqi e sistemit ‘ETIAS’!

Liberalizimi i vizave për Kosovën, jo më vonë se 1 janar 2024

Bashkimi Evropian e ka shtyrë funksionalizimin e sistemit ETIAS për në vitin 2024, ndonëse ai...

Ndërkombëtarët japin lajmin e madh për Prishtinën

Pas planit evropian, 5 shtetet e BE do të njohin Kosovën

Pas planit “franko-gjerman” pritet një lajm i madh për Prishtinë. Për raportuesen për Kosovën në...

REL

Çfarë e kërcënon sigurinë publike dhe kombëtare të Kosovës?

Qytetarët e Kosovës vlerësojnë se rreziku kryesor për sigurinë kombëtare në vend vjen nga rritja...

“U zotua të kundërshtojë anëtarësimin e Kosovës në OKB”

Kurti akuzon Vuçiçin: Shkeli propozimin franko-gjerman!

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, akuzoi presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç, për shkelje të propozimit...

Takimi Kurti-Vuçiç

SHBA: Plani evropian thelbësor për normalizimin e marrëdhënieve

Shtetet e Bashkuara të Amerikës thanë se marrëveshja mbi udhërrëfyesin e zbatimit të planit evropian...

Reagimi 2 ditë pas takimit

Vuçiç: Nuk pres që Kurti të formojë Asociacionin

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka folur për mediat serbe pas takimit që pati në...

Zëdhënësi i BE-së zbardh prapaskenat

Çfarë miratuan liderët e Kosovës dhe Serbisë

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka konfirmuar se liderët e Kosovës dhe Serbisë e...

DW: Akuzohet si ‘tradhtar’!

Një ditë pas takimit me Kurtin, Vuçiç në shënjestër të kritikave

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, është vendosur në shënjestër të kritikave të mëdha të opozitës...

REL

Çfarë pritet të ndodhë pas pranimit të propozimit të BE-së?

Zbatimi i propozimit evropian për normalizimin e raporteve, është hapi i radhës që Kosova dhe...