MENU
klinika
Flet Kurti

A do të tërhiqen forcat amerikane edhe nga Kosova?

Analiza

Çfarë arriti Merkel në Ballkanin Perëndimor?

Kancelarja gjermane në largim viziton edhe njëherë Ballkanin Perëndimor. Problemet e komplikuara të këtij rajoni...

Sulmet terroriste të 20 viteve më parë

​FSK dhe Ushtria Amerikane nderojnë viktimat e 11 shtatorit

Në nderim të viktimave të sulmit të 11 shtatorit në ShBA, Forca e Sigurisë së...

Ja ku ishin epiqendrat

Greqia ‘shkundet’ nga 3 tërmete brenda pak orëve

Greqia është goditur sërish nga një tërmet mëngjesin e të shtunës. Mësohet se tërmeti ishte...

"Serbët nisën festën"

Ishte në qeli kur ndodhën sulmet e 11 shtatorit, rrëfehet Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka kujtuar sulmet e 11 shtatorit përmes një postimi në...

Rikthehen kufizimet në Mal të Zi

Qytetarëve të huaj do t’iu lejohet hyrja vetëm nëse…

Ministrja malazez e Shëndetësisë, Jelena Boroviniq Bojoviq, njoftoi se autoritetet shëndetësore vendosën t’i japin përparësi...

Vendimi i ri i Qeverisë në Kosovë

Lehonat e papunësuara do të paguhen për 6 muaj

Ministri i Financave, Punës e Transfertave ne Kosove, Hekuran Murati ka bërë të ditura detaje...

Çfarë pritet në Kosovë?

Viti i ri shkollor, mësimi mund të jetë sërish online

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit në Kosovë, Arbërie Nagavci, ka thënë se pavarësisht...

20,652 raste aktive me koronavirus

Si paraqitet situata në Kosovë?

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, informon...

Hetime në disa pista

Çfarë po kërkon prokuroria mbi vrasjen e dy politikanëve?

Prokuroria e Pejës ka dhënë detaje të tjera në lidhje me vrasjen e dyfishtë mbrëmejn...

I dërguari i ri amerikan për Ballkanin Perëndimor

DW: Kush është diplomati me emrin Escobar

Gabriel Escobar është i dërguari i ri amerikan për Ballkanin Perëndimor. Ai pritet të punojë...