MENU
klinika
"Kam një ndjenjë shumë të keqe për situatën në botë"

Vuçiç flet pas anulimit të vizitës së Lavrov: Me kë po talleni ju?

"NATO dhe BE nuk e duan, por Rusia e mbështet"

Lavrov trondit rajonin: Ballkani i Hapur një projekt serb

Teksa e cilëson të paprecedent vendimin e Bullgarisë, Rumanisë, Malit të Zi dhe Maqedonisë së...

Policia përdor gaz lotsjellës

Përshkallëzohet protesta para Kuvendit të Kosovës

Protesta e veteranëve të UCK-së para kuvendit të Kosovës është përshkallëzuar. Numër i madh i...

Thërret në takim ambasadorin e…

Lëvizja urgjente e Vuçiç pas anulimit të vizitës së Lavrov

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka thirrur në takim urgjent këtë të hënë (6 qershor)...

Lavrovit anulon udhëtimin

Prapaskenat e bisedimeve të Vuçiç deri në SHBA

Bullgaria, Mali i Zi dhe Maqedonia e Veriut i refuzojnë avionit qeveritar rus kalimin në...

"...nuk e kemi shpikur ende teleportimin!"

Anulohet vizita e ministrit rus Lavrov në Serbi

Është anuluar vizita e ministrit të Jashtëm të Rusisë, Sergey Lavrov, në Serbi. Lajmi është...

Kryeministri ka përballë historinë

Veteranët e UÇK, protestë kundër Albin Kurtit: Kurrë nuk e deshi luftën

Protestës së Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës do t’i bashkohet...

Mister pika e hyrjes

Vuçiç pret nesër Lavrovin në Beograd, 3 shtete bllokojnë hapësirën ajrore për ministrin rus

Mali i Zi, Maqedonia e Veriut dhe Bullgaria kanë bllokuar hapësirën ajrore për ministrin e...

Intervistë e Presidentit slloven

“Nga ‘Ballkani i hapur’ do të përfitonin të gjithë!”

Prejse Sllovenia ka shpallur pavarësinë në vitin 1991 e deri më tani, Borut Pahor, ka...

Kancelari gjerman dhe Lavrov në Serbi

Brnabiç: Beogradi në pozicion të vështirë

Kryeministrja serbe Ana Brnabiç, ka deklaruar se vizita e ministrit të Jashtëm rus, Sergei Lavrov...

Ironizon analisti serb

“Serbët në veri janë popull qiellor, mendojnë rryma iu vjen nga Zoti”

Analisti politik, Branimir Kërstiq, i është përgjigjur me ironi pyetjes së KosovaPress-it, se çka i...

Integrimi/ Ambasadori italian flet nga Shkodra

“Pa vendet e Ballkanit nuk ka një Europë të bashkuar!”

Nga Shkodra ambasadori i Italisë në Shqipëri Fabrizio Bucci, ka folur me nota pozitivi sa...