MENU
klinika
Bëhet thirrje për liberalizimin e vizave

Njohja reciproke Kosovë – Serbi/ PE miraton rezolutën

Dërgon “kriminelin” serb në Veri

Vuçiç tenton të kërcënojë pas vendimit të Kurtit për targat

Milan Radojçiç, një prej të dyshuarve të kërkuar për vrasjen e politikanit serb, Oliver Ivanoviç...

Raportuesja: Qytetarët e meritojnë të jetojnë në...

Në PE dënohet mosliberalizimi i vizave për Kosovën

Kosovarët e meritojnë të lëvizin të lirë në Evropë, ka qenë fjalia që më së...

Situata politike Prishtinë - Beograd

U ndaloi të punësuarve pushimet në veri/ Serbia tërheq vendimin

Të punësuarit në institucionet në veri të Kosovës, të cilët i marrin pagat nga buxheti...

Kurti: Kam shpresë se...

“Procesi i Berlinit është i nevojshëm për integrimin në BE”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se zgjidhja për Ballkanin Perëndimor është Bashkimi Evropian dhe...

E rëndë në Kosovë

Foshnja 1-vjeçare mbytet në pishinë

Një fëmijë një vjeçar është mbytur në një pishinë në fshatin Likoshan të Drenasit. Lajmin...

Presidentja flet dhe për liberalizimin e vizave

Vjosa Osmani pret takim Kurti-Vuçiç gjatë Korrikut

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tha se pret që gjatë muajit korrik të mbahet takimi...

Ministrja finlandeze jep një afat për Kosovën

Kur mund të merret vendimi për vizat?

Ministrja e Finlandës për Çështje Evropiane dhe Drejtimin e Pronësisë, Tytti Tuppurainen në një konferencë...

“Putini është përgatitur për një luftë të gjatë”

Kurti: Rezistenca ndaj agresionit rus kërkon më shumë sakrifica

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti thotë se vendet demokratike duhet me çdo kusht të bëjnë...

Hekurudha Prishtinë-Durrës

Në çfarë faze është projekti?

Me gjithë premtimet se Kosova do të ketë hekurudha moderne në vitin 2022, trenat e...

Hiqet pika kufitare e Morinës (VIDEO)

“Pushimet e para pa kufi mes Shqipërisë dhe Kosovës”

Merr jetë vendimi i 20 qershorit mes dy qeverive të Shqipërisë dhe Kosovës. Bëhet fjalë...

Media serbe jehonë videos së Vetëvendosjes

“Zgjedhjet serbe dhe referendumi serb nuk lejohen në mandatin e Kurtit“

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar mbrëmjen e djeshme në rrjetet sociale një reklamë dyminutëshe në të...