MENU
klinika
"Beteja për të është e vështirë"

Vuçiç: Asociacioni do të ketë kompetenca të rëndësishme

Anëtarësimi në KiE dhe dialogu me Serbinë

Vizita e Kurtit, cilat janë mesazhet që dha Erdogan?

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti u prit ditwn e djeshme në Pallatin Vahdettin në Stamboll...

Haradinaj në Pentagon

Ish-kryeministri i Kosovës zbardh detaje nga vizita në SHBA

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj,  ka zhvilluar një vizitë në Pentagon në SHBA. Ish-kryeministri i...

Diskutimi për Asociacionin

Avdullah Hoti: Kushtet e Kurtit, të parëndësishme!

Ish-kryeministri dhe deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti thotë se kushtet që ka...

Përfundon takimi me Kurtin

Erdogan: E mbështesim anëtarësimin e Kosovës në KiE, BE dhe NATO

Ka përfunduar takimi mes Presidentit të Turqisë Recep Tajip Erdogan dhe kryeministrti Albin Kurti të...

Debate të ashpra me opozitën serbe

Vuçiç shkon në Kuvend me foton e Kurtit me vete!

Edhe sot në Kuvendin e Serbisë ka pasur debate të nxehta mbi çështjen e Kosovës...

Momenti që nuk u pa...

Deputeti serb shikon serialin në telefon teksa kolegët “rrihen”

Ditën e djeshme parlamenti serb u përfshi nga kaosi, teksa presidenti Aleksandër Vuçiç po mbante...

Vuçiç zbulon detaje

Pika 4 e propozimit franko-gjerman ‘po trondit’ Serbinë

Presidenti Aleksandër Vuçiç, në një fjalim në seancën e Kuvendit, ka zbuluar para deputetëve se...

Apeli i Bashkimit Evropian

“Kosova të formojë Asociacionin”

Bashkimi Evropian ka përsëritur kërkesën e tij që Kosova ta formojë Asociacionin e komunave me...

"Po shet Kosovën për karrigen"

Protestë në Serbi, opozita: Vuçiç, je tradhtar!

Pas tensioneve në seancë, e djathta opozitare në Serbi protestoi kundër vendimit të presidentit Vuçiç...

Sherri në parlamentin serb,

Kamberi: Vuçiç ka frikë të thotë të vërtetën

Sherri që përshkallëzoi në përleshje fizike mes deputetëve në parlamentin e Serbisë një ditë më...

Nga 6 pikat e Kurtit për Asociacionin te qëndrimet e opozitës

Debatet dhe përplasjet në Kuvendin e Kosovës

Kuvendi i Kosovës të enjten ishte arenë e përplasjeve verbale ndërmjet kryeministrit të vendit, Albin...