MENU
klinika
Si rrodhën ngjarjet pas bombardimeve të NATO-s

Të mbijetuarit e luftës në Kosovë rrëfejnë ferrin e bandave serbe!

Takimi tjetër javën e ardhshme

Takimi Kosovë-Serbi në Bruksel, s’ka marrëveshje për dinarin!

Ka përfunduar pa marrëveshje takimi trepalësh mes Kosovës dhe Serbisë, i iniciuar nga Miroslav Lajçak...

"Duam seancë në OKB"

Serbia dhe Rusia kërkojnë të ‘lajnë hesapet’ me NATO

Rusia ka kërkuar që Këshilli i Sigurimit të OKB të mbajë sot një seancë lidhur...

Takim trepalësh në Bruksel!

Ndalimi i dinarit në Kosovë, zemëroi Beogradin

Ka filluar një takim trepalësh mes delegacionit të Kosovës dhe Serbisë në nivel të kryenegociatorëve,...

Analiza e DW: Krahasimi me Ukrainën, i gabuar

NATO sulmoi trupat serbe për të parandaluar një “katastrofë humanitare” në Kosovë!

NATO sulmoi trupat serbe në vitin 1999 për të parandaluar një “katastrofë humanitare” në Kosovë....

25 vite nga ndërhyrja e NATO-s

Albin Kurti: Mirënjohës liderëve botërorë dhe vendeve të përfshira

Kryeministri Albin Kurti, në 25-vjetorin e ndërhyrjes së NATO-s, është shprehur mirënjohës ndaj liderëve botërorë...

25 vjet më parë

Bombardimet e NATO, Osmani: Shpëtuan Kosovën nga shfarosja

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e përshkroi 24 marsin e vitit 1999 si ditë të...

25 vite nga sulmet e NATO-s mbi Beograd

Analiza: Faktorët që ndikuan në “gjunjëzimin” e Serbisë

Sot mbushen 25 vite nga sulmet e NATO-s mbi Beograd. Sulmet nisën pa aprovimin e...

Jorn Rohde: Ishte përgjegjësi morale e jona...

25 vite nga sulmet e NATO-s në Serbi/ “Nuk ka arsye për festë”

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka thënë sot se fillimi i sulmeve ajrore...

78 ditë bombardime

Sot, 25 vite nga sulmet e NATO-s në Beograd

Pak pas orës 19:00 të datës 24 mars 1999, në kryeqytetin e Serbisë, Beograd, dëgjohen...

Analiza

Vuçiç, zjarrvënësi dhe zjarrfikësi në Ballkan

Vuçiç në thelb ka tre opsione: një zgjidhje, përshkallëzim ose ruajtjen e status quo-së me...

Rrezik lufte në Ballkan

A rrezikon të përsëritet skenari i vitit 1999 në Kosovë?

Paralajmërimet e fundit të Serbisë se mund të futej në Kosovë sapo të kishte mundësi,...