MENU
klinika
"Nuk e ka problem të turpërohet"

Deklarata e Millanoviç për Kosovën, reagon partia në pushtet

Me flamur dhe simbolet e veta

Zbardhet i plotë drafti i asociacionit të komunave serbe

Në një draft-statut të publikuar të hënën nga organizata gjermane, Friedrich-Ebert-Stiftung (FES), parashikohet që Asociacioni...

Habit presidenti kroat

“Kosovën ia rrëmbyem Serbisë”

Presidenti i Kroacisë, Zoran Milanovic, ka befasuar të gjithë me deklaratën e tij se Kosova...

Shërbim në ushtri të huaj

Serbë dhe kroatë në luftën e Ukrainës

Kafka e kuqe e një të vdekuri në sfond të zi. Kjo është emblema e...

Kosovë, SHBA shmang Kurtin?

Takime me shoqërinë civile për Asociacionin!

Shtetet e Bashkuara po kalojnë në veprim lidhur me pikën kryesore që pengon arritjen e...

'Bumerangu' i Vuçiçit

Nacionalistët që ushqeu vetë, i kthehen kundër!

Me pohimin publik se po të mos pranojë propozimin europian për marrëveshjen me Kosovën, Serbia...

Sipas Chollet dhe Escobar

Si duhet dhe si nuk duhet të jetë Asociacioni

Zyrtarët amerikanë, Derek Chollet dhe Gabriel Escobar kanë thënë se tani është koha për themelimin...

Zbulohet dokumenti

Ishte ministër i Millosheviçit, BE sanksionoi Vuçiçin gjatë luftës në Kosovë

Është i ditur fakti që presidenti serb Aleksandër Vuçiç gjatë regjimit të Sllobodan Millosheviçit ishte...

"Do shtonte përçarjet dhe do thellonte ndasitë"

Abazoviç i del në përkrahje Kurtit: S’duhet të ketë Asociacion në baza etnike

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, i ka dalë në mbështetje kryeministrit të Kosovës,...

Kosovë-Serbi

“Plani franko-gjerman nuk nënkupton arritjen e marrëveshjes”

Diplomati austriak Wolfgang Petritsch ka deklaruar se plani franko-gjerman është një hap i rëndësishëm drejt...

Kreu i PDK-së udhëton drejt SHBA-së

Çfarë ‘skenari’ po luhet në Kosovë?

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi pritet që në fillim të javës të...

Kosovë

Thirrje për bojkot të produkteve serbe

“Mos bli produkte serbe – Besa, besë”, me këtë thirrje po synohet që Kosova të...