MENU
klinika
"Rruga për në BE vështirësohet"

Gjermania humbet durimin: Serbia t’i vendosë sanksione Rusisë

"Ja çështjet që kërkojnë zgjidhje urgjente"

Takimi me Vuçiç, Lajçak zbardh detajet

I dërguari i Bashkimit Evropian për bisedimet Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, tha të hënën në Beograd...

Vuçiç: Është hera e parë që e them

“Po më kërkojnë të dorëzoj Kosovën për një dhuratë të vogël”

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka bërë një deklaratë të fortë ditën e sotme, teksa...

“Kur s’ka Rusi në tavolinë, s’ka as Serbi”

Ministri serb e pranon: Ne varemi nga Moska!

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Aleksandër Vulin, ka vlerësuar si një të rëndësie...

Rritet çmimi

Kriza në Kosovë prek edhe… çajin!

Një javë më parë, çmimi i pakos me 800 gram i çajit të zi (çaj...

Takimin Kurti-Vuçiç

Ja kur pritet të diskutohet propozimi franko-gjerman

Emërimi i Emmanuel Bonnes dhe Jens Plötnerit, këshilltarë të Emmanuel Macronit dhe Olaf Scholzit, si...

"Pranoni propozimin francezo-gjerman"

Von Cramoni i bën thirrje Kosovës e Serbisë

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka thënë se Serbia e Kosova...

Gara ushtarake “Cambrian Patrol ‘22”

FSK e dyta në mesin e 107 ushtrive të botës

Në mesin e 107 ekipeve të ushtrive ndërkombëtare, FSK fiton medaljen e argjendtë për performancë...

Katër ditë pasi takoi Kurtin

Lajçak “kokë më kokë” me Vuçiçin në Beograd

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Mirosllav Lajçak,...

Rasti i mësuesit në Kosovë/ Merr një muaj pa pagesë

Edhe burrat duan pushim prindëror!

Rreth dy orë para se rrezet e para të diellit të binin mbi dritaret e...

Kthehen në vendlindje për të luftuar

Trupat ukrainase të NATO-s largohen nga Kosova

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, në një takim lamtumirës ka takuar oficerin e lartë...

“Do të lejojë dikë që…”

Gazetari serb: Vuçiç po planifikon dorëheqjen, ja disa nga arsyet

Kryeredaktori dhe pronari i tabloidit serb “Informer”, Dragan J. Vuçiqeviç është shprehur dje se sipas...