MENU
klinika
“Nuk pajtohemi plotësisht për disa tema”

Gërvalla: Nuk ka tension në marrëdhëniet me SHBA-të

“Beogradi është krah Moskës”

Albin Kurti: Duam t’i bashkohemi NATO-s!

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka deklaruar se qeveria e tij ka rritur shpenzimet në...

“Luftëtarët e UÇK-së, banda kriminale”

Rusia shpërthen ashpër kundër Kosovës në OKB

Shtetet perëndimore nuk i lejuan diskutimet për fushatën bombarduese të NATO-s kundër Serbisë, në seancën...

Paralajmëron eksperti i sigurisë

Tensionet/ “Serbia largohet përfundimisht nga Europa”

Eksperti i sigurisë, Drizan Shala tha në një intervistë televizive se Serbia është duke u...

"Nuk varet nga ju anëtarësimi në KiE"

Eurodeputetja përplaset ashpër me Bërnabiç për Kosovën

Eurodeputetja Viola von Cramon dhe kryetarja e Kuvendit të Serbisë, Ana Bërnabiç kanë replikuar në...

Si rrodhën ngjarjet pas bombardimeve të NATO-s

Të mbijetuarit e luftës në Kosovë rrëfejnë ferrin e bandave serbe!

Kukës, më 25 mars 2024: Masakra e Godenit në Kosovë, fshat në kufi me Shqipërinë,...

Takimi tjetër javën e ardhshme

Takimi Kosovë-Serbi në Bruksel, s’ka marrëveshje për dinarin!

Ka përfunduar pa marrëveshje takimi trepalësh mes Kosovës dhe Serbisë, i iniciuar nga Miroslav Lajçak...

"Duam seancë në OKB"

Serbia dhe Rusia kërkojnë të ‘lajnë hesapet’ me NATO

Rusia ka kërkuar që Këshilli i Sigurimit të OKB të mbajë sot një seancë lidhur...

Takim trepalësh në Bruksel!

Ndalimi i dinarit në Kosovë, zemëroi Beogradin

Ka filluar një takim trepalësh mes delegacionit të Kosovës dhe Serbisë në nivel të kryenegociatorëve,...

Analiza e DW: Krahasimi me Ukrainën, i gabuar

NATO sulmoi trupat serbe për të parandaluar një “katastrofë humanitare” në Kosovë!

NATO sulmoi trupat serbe në vitin 1999 për të parandaluar një “katastrofë humanitare” në Kosovë....

25 vite nga ndërhyrja e NATO-s

Albin Kurti: Mirënjohës liderëve botërorë dhe vendeve të përfshira

Kryeministri Albin Kurti, në 25-vjetorin e ndërhyrjes së NATO-s, është shprehur mirënjohës ndaj liderëve botërorë...

25 vjet më parë

Bombardimet e NATO, Osmani: Shpëtuan Kosovën nga shfarosja

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e përshkroi 24 marsin e vitit 1999 si ditë të...