MENU
klinika
"10 vjet që pritet Asociaioni"

Bërnabiç: Këtë javë mbahet takimi me ministrat dhe serbët nga Kosova

Marrëveshja për të zhdukurit

Politikani opozitar serb akuzon Vuçiçin: Duhet t’i paguajmë Kosovës miliarda euro

Kryetari i Partisë Popullore (PP) serbe, Vuk Jeremiç ka deklaruar se presidenti Aleksandër Vuçiç, u...

Haradinaj thirrje Kurtit

“Tërhiqu nga sjelljet kundër Kushtetutës së Kosovës”

Sot Kosova bën plot 15 vjet nga dita kur hartoi Kushtetutën, si aktin më të...

Mbledhja Shqipëri-Kosovë

Kur dhe ku do mbahet takimi mes dy qeverive

Mbledhja e radhës e përbashkët mes Shqipërisë e Kosovës, pritet të mbahet në qershor në...

Pistoleta u gjet 56 metra larg vendit të krimit

Misteri i vdekjes së 5-vjeçarit i cili u qëllua me armë zjarri!

Ende nuk është zbuluar misteri i vdekjes së 5-vjeçarit në fshatin Vushtrrisë të Kosovës. I...

Nuk u regjistrua në zgjedhjet lokale në veri

DW: A zhvillohet proces i rregullt pa Listën Srpska?

Serbët e veriut të Kosovës pritet që mos të marrin pjesë në zgjedhjet lokale që...

U ekzekutua me dy plumba në kokë dhe trupi iu mbulua me drunj!

(Pa)drejtësia për 24-vjeçaren Donjeta

Shtatë vjet e 4 muaj e 28 ditë. Kaq kohë morën tentimet e drejtësisë kosovare...

Zëdhënësi i Sekretares së Shtetit, Madeleine Albright

​James Rubin rikthehet në Ballkan, shmang Kosovën dhe Serbinë

I dërguari special dhe koordinatori për Qendrën Globale të Angazhimit James P. Rubin do të...

Arrestohet menjëherë

Serbi sulmon punonjësit e doganës, plagoset efektivi

Një shtetas serb është arrestuar sot në pikëkalimin kufitar në Jarinjë, pasi sulmoi fizikisht zyrtarin...

"Presidenti malazez ka profil pro-europian"

Mesazhi i Abazoviç për Kurtin: Fli rehat! Jemi shtet paqësor

Kryeministri në detyrë i Malit të Zi, Dritan Abazoviç i është përgjigjur kryeministrit të Kosovës,...

"Me politikanët serbë, platformë të përbashkët"

Zgjedhjet në veri/ Vuçiç: Lista Serbe s’do marrë pjesë

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç, pas një takimi me disa përfaqësues politikë të serbëve të Kosovës,...

Shpëton 45 milionë euro

Kosova fiton një rast në Arbitrazh

Kosova ka fituar në arbitrazhin ndërkombëtar ndaj kompanisë Devolli në rastin e “Dardafonetit”. Nga ky...