MENU
klinika
Bojkotimi i zgjedhjeve

Vuçiç: Mitrovicën e Veriut do ta drejtojë Kurti

Flasin ekspertët ndërkombëtarë

“E vështirë të shpallen fajtorë ish-krerët e UÇK-së”

Prokurorët e specializuar në Hagë do ta kenë të vështirë ta dëshmojnë se ish-krerët e...

'Ke krijuar kaos në pagat e sektorit publik'

Haradinaj kritikon Kurtin: S’po nxjerr gjë në dritë

– Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka kritikuar qeverisjen e kryeministrit Albin Kurti teksa është shprehur...

Pas 5 muajsh bojkot!

Deputetët e ‘Listës Serbe’ rikthehen në Kuvendin e Kosovës

Pas rreth 5 muajsh mungesë, deputetët e Partisë ‘Lista Serbe’ janë paraqitur ditën e sotme...

"S’kemi folur për kritere të Asociacionit"

Dialogu Kosovë-Serbi/ Petkoviç: Gënjeshtër e pastër nga Bislimi

Pesë kritere që i përmendi gjatë ditës së djeshme, por edhe sot, kryenegociatori Besnik Bislimi...

Zëvendëskryeministri, Besnik Bislimi

“Nuk ka garanci që Serbia të ndalojë lobimin kundër Kosovës”

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi ka deklaruar se në dokumentin për personat e zhdukur me dhunë, është...

Dialogu

Kurti dhe Vuçiç do të takohen në Bruksel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se dakordimi për deklaratën për të zhdukur në...

Kur do mbahen seanca e radhës?

Gjyqi ndaj ish-krerëve të UÇK, thirren 11 dëshmitarët e parë

Seanca e radhës e gjykimit ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, do të mbahet...

Presidenti i ri i Malit të Zi

“Nuk ka tërheqje të njohjes së Kosovës!”

President i ri i Malit të Zi, Jakov Millatoviç, tha për televizionin Nova se rruga...

"Dakordësi për deklaratën"

Takimi i Brukselit, “dritë jeshile” për të pagjeturit

Takimi i kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, e prodhoi një rezultat të prekshëm:...

“Nuk më hiqet nga mendja përpëlitja e babait...”

Jakup Krasniqi rrëqeth me fjalimin në Hagë

Ish-zëdhënësi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jakup Krasniqi ka mbajtur fjalën në Hagë, ku tha...

Sot mbrohet Jakup Krasniqi

Dita e tretë e gjyqit në Hagë për ish-krerët e UÇK

Ditën e sotme zhvillohet seanca e tretë e gjyqit në Hagë për ish-krerët e UÇK-së....