MENU
klinika
Kurti për 'Der Standard'

“Perëndimi nuk po na kushton aq rëndësi sa Vuçiçit”

Eurodeputeti holandez e konfirmon

Liberalizimi i vizave për Kosovën, sot në rend dite në PE

Në Komitetin e Parlamentit Evropian për Liritë Civile, Drejtësi dhe Çështje të Brendshme sot do...

Nga Deutsche Welle

Raportet e Serbisë me Kroacinë dhe B-H/ Ngrohtë e ftohtë

Krerët e shtetit të Serbisë, vendosën papritur se ka ardhur koha për përmirësimin e marrëdhënieve...

Kërcënime dhe shkelje të drejtash...

HRW: Një vit plot tensione në Kosovë

Tensionet e shkaktuara në veri të Kosovës, kërcënimet dhe frikësimet ndaj gazetarëve, vrasjet e grave...

Këshilltari i lartë i DASH

“Presim propozime nga Kosova për Asociacionin”

Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, tha se “Kosova duhet të...

“Nëse e pranojnë Kosovën…”

Daçiç: Ai qëndrim as nuk mendohet të ndryshohet!

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiç, ka deklaruar se marrëdhëniet e vendit të tij me...

Vazhdojnë sulmet!

Anonymous ”rrëzon” mbi 40 faqe serbe të internetit

Kolektivi Anonymous dhe grupet e tjera të hakerëve kanë nisur sulme kibernetike ndaj uebfaqeve të...

A do të munden qytetarët të lëvizin pa probleme?!

Gjermania “shqyrton” kërkesën e Kosovës

Qeveria Federale e Gjermanisë është duke shqyrtuar kërkesën e bërë nga ministri i Punëve të...

"Erdhi nga Ballkani, Tony Blair negocioi"

Si lindi ideja e shkëmbimit të territoreve Kosovë-Serbi?

Diplomati amerikan John Bolton i cili ka shërbyer si këshilltar për Siguri Kombëtare i Presidentit...

DW: Angazhim i shtuar ndërkombëtar

Këshilltari i DASH viziton sot Kosovën

Diplomatët amerikanë dhe evropianë po vizitojnë këto ditë një pas një Kosovën dhe Serbinë në...

Ministri serb Daçiç

“Për Serbinë ekzistojnë tri vija të kuqe në çështjen e Kosovës!”

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq, tha se “çështja e Kosovës mund të zgjidhet vetëm...

"Do të kontribuojë në rritjen e ekonomisë"

Vuçiç takon ambasadoren gjermane Anke Konrad

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka zhvilluar sot një takim në zyrën e tij me ambasadoren...