MENU
klinika
“Pa ushtri të fortë nuk ka shtet”

Çfarë po paralajmëron presidenti Vuçiç?

"S’ka hetime të BE-së për Banjskën"

Takimi me Kurtin, Lajçak: Folëm për dinarin!

Emisari special i BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, ka bërë të ditur...

Kosovë

Policia gjen thasë me rërë në një objekt në Zveçan

Policia e Kosovës, në bashkëpunim me misionin e Bashkimit Evropian për Sundim të Ligjit (EULEX),...

"Jemi të gatshëm ta mbrojmë Serbinë!"

Ballkani në prag lufte? Vuçeviç: Nuk po përgatitemi për konflikt

Ministri serb i Mbrojtjes, Millosh Vuçeviç deklaroi se armatosja e Serbi nuk do të thotë...

"Non grata" nga SHBA

Putin “nderon” Vulinin, i jep Urdhrin e Miqësisë

residenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka ndarë Urdhrin e Miqësisë për ish-drejtorin e Agjencisë serbe...

Gjyqi në Hagë

Avokatët e Thaçit tërhiqen nga mbrojtja e tij, shkak mospagesa

Avokatët Gregory Kehoe, Joe Reeder dhe anëtarët e tjerë të kompanisë “Greenberg Legal Associates”, kanë...

Media serbe: Po “luan” në fshehtësi me Brukselin

Vuçiç dhe BE, si “Dhelpra dhe rrushi”…

“Kur ai thotë një gjë, sigurohuni që në realitet gjithçka është e kundërta. Vuçiç është...

Normalizimi i marrëdhënieve Kosovë-Serbi

Pas Beogradit, Lajçak viziton sot Prishtinën

I dërguari i posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak do të vizitojë sot Prishtinën, ku...

Presidentja Osmani jep lajmin

Një tjetër shtet heq vizat për Kosovën!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim ambasadoren e Shtetit të...

25 vjet nga masakra e serbëve

“Kosova nuk i harron e as nuk i falë krimet e kryera nga Serbia”

Kryeministri Albin Kurti ka kujtuar masakrat e 27-28-29 janarit të vitit 1999 në Rogovë të...

"BQK, të shtyjë zbatimin e vendimit"

BE kërkon marrëveshje për dinarin serb

Bashkimi Europian i kërkon Kosovës të shtyjë afatin për zbatimin e vendimit të Bankës Qendrore...

Detaje nga takimi

Vuçiç takon Lajçakun në Beograd, kërkon anulimin e vendimit të BQK-së për dinarin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka kërkuar të hënën anulimin e vendimit të Bankës Qendrore...