MENU
klinika
Në laboratorin kanë akses vetëm 3 persona

U vra në paraburgim, zhduken mostrat e gjakut të aktivistit!

Ç’po ndodh në Kosovë?

Vihet në pikëpyetje mbajtja e zgjedhjeve lokale në veri

Sipas autoriteteve ndërkombëtare nuk ka kushte për mbajtjen e zgjedhjeve lokale. Ato dënuan incidentet në...

Për herë të parë, një afat kohor!

Dalin detaje të planit “gjerman” për Kosovën

BE-ja i dorëzoi Kosovës e Serbisë një draft të përditësuar të planit të saj që...

Samitet BE-Ballkani Perëndimor

Pse Vjosa Osmani dhe jo Albin Kurti?

Albin Kurti të martën e ndoqi nga Prishtina samitin e liderëve të Bashkimit Europian me...

Incidente të tjera në Veri të Kosovës

EULEX dhe ambasadori gjerman të shqetësuar për situatën

Shefi i EULEX-it, Lars-Gunnar Wigemark, dhe ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde, kanë thënë se...

"Nuk ka kushte! Siguria duhet të jetë…"

Mbajtja e zgjedhjeve në veri të Kosovës, SHBA del kundër

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë Jeffrey Hovenier, ka dënuar incidentet djeshme në veri të vendit....

Letra e autorit të krimit

Çfarë biseduan çifti përpara se Sokoli të vriste ish-gruan?

Të tjera detaje tronditëse kanë dalë lidhur me vrasjen e të resë Hamide Magashi nga...

Tensionet në veri të Kosovës

Osmani: Shkak janë bërë bandat kriminale të mbështetura nga Vuçiç

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka akuzuar Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç për mbështetjen e...

Çfarë po ndodh në Kosovë?

S’ka të lënduar/ Dy shpërthime të forta në veri alarmojnë vendin

Dy shpërthime u dëgjuan pasditen e së martës në Zubin Potok, ndërsa tri të tjera...

Një ditë pasi bisedoi me Vuçiç

Lajçak takohet sot me Kurtin!

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, më 6 dhjetor...

"Na akuzuan se duam të..."

Vuçiç shpjegohet: Ja pse vendosja të vija në Tiranë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka mbërritur në Tiranë për Samitin BE-Ballkani Europian. Në fjalën...

"Në fund të vitit aplikojmë për të hyrë në BE"

Vjosa Osmani në Tiranë: Nuk jam këtu për negociata me Serbinë

residentja e Kosovës, Vjosa Osmani deklaroi në nisje të samitit BE-Ballkani Perëndimor në “Air Albania”...