MENU
klinika
Deputeti gjerman “godet” Serbinë

“Gjithnjë e më shumë po i ngjan një regjimi autoritar”

"Zbatoni zotimet përmes dialogut"

Blinken mesazh Kosovës: Jemi pranë jush!

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka uruar Kosovën me rastin e përvjetorit të 16-të...

"Ne shpirtrat e fortë mund të fluturojmë"

NEWBORN me pamje të re, i dedikohet liberalizimit të vizave

 Çdo vit, në ditën e Pavarësisë të Kosovës, monument i Newborn-it merr pamje të re....

Uron 16-vjetorin e Pavarësisë

Osmani: Të duam Kosovë, të lirë, të pavarur, sovrane

Presidentja Vjosa Osmani ka uruar 16-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Në urimin e saj në...

Kosova 16 vjet shtet

Kurti: Mirënjohje partnerëve dhe aleatëve tanë

Kryeministri Albin Kurti ka falenderuar të gjithë ata që kanë kontribuar në çlirimin e vendit...

Kuvendi seancë solemne

16 vjetori i Pavarësisë, zbardhet axhenda e plotë e festimeve

Kosova feston sot 16-vjetorin e pavarësisë. Ky përvjetor do të përcillet me shumë aktivitete. Krerët...

17 Shkurt 2008

16 vite shtet, Kosova feston sot pavarësinë

Kosova, një shtet i vogël por me zemër të madhe, feston sot 16-vjetorin e Pavarësisë....

16-vjetori i pavarësisë

Çfarë do ndodhë nesër në Prishtinë?

Qytetarët e Kosovës këtë të shtunë, më 17 shkurt festojnë 16-vjetorin e pavarësisë, ndërkaq tashmë...

"Inkurajojmë dialogun"

Biden mesazh urimi për Pavarësinë

Presidenti amerikan, Joe Biden, në urimin e tij për 16-vjetorin e shpalljes së pavarësisë së...

"Kosova të tërhiqet për dinarin"

Apeli i SHBA: Serbia të nxjerrë para përgjegjësisë autorët e Banjskës

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë bërë thirrje Kosovës që të shtyjë menjëherë zbatimin...

Konferenca e Munihut

Borrell takime të ndara me Kurtin dhe Vuçiçin

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, tha se në Munih do të zhvillojë...

"Deklaratë e tmerrshme!"

“Çdo sulm ndaj Kosovës, sulm ndaj Shqipërisë”, Vuçiç replikon me Ramën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, e ka vlerësuar si “rrëethëse” deklaratën e kryeministrit shqiptar Edi...